Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Особлива технологія формування і випалу дозволяє створювати з глини і монолітні щільні вироби, які не мають порожнин і володіють максимальною міцністю. Цегла і плитка з клінкеру є яскравими представниками таких матеріалів. Клінкерна плитка для фасаду вважається одним із вдалих і практичних матеріалів для обробки. Будинок, облицьований такою плиткою, виглядає по-особливому презентабельно і елегантно.

Зміст

 1. Що це таке
 2. Застосування
 3. Характеристики і властивості
 4. Особливості монтажу
 5. Фотогалерея

Що таке клінкерна плитка?

Історія виникнення клінкеру, як матеріалу, датується ще 19 століттям. Він був винайдений в Голландії і там отримав свою назву Clinker, що в перекладі означає «дзвінкий», завдяки характерному дзвону при постукуванні по поверхні. Спочатку клінкерна цегла використовувався для мощення тротуарів, але вже у середині 19 століття стали виробляти клінкерну плитку і використати його для оздоблення фасадів. У Голландії немає достатньої кількості природного каменю, що і послужило поштовхом до винаходу клінкеру, як альтернативи природному каменю.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Зовнішній вид клінкерної плитки

Для виробництва клінкерної плитки використовуються глини сланцевого типу з додаванням фарбувальних оксидів і флюсів. Формування клінкеру проходить методом екструзії або за допомогою сухого пресування. Можна використовувати глини різних сортів (леси, базальт, граніт, польовий шпат тощо). Заготовки обпалюють в спеціальній печі до повного спікання. Розрізняють неглазуровану або з кольоровим глазуруванням клінкерну плитку. Високі морозостійкі якості матеріалу дозволяють використовувати його для облицювання фасадів в будь-якій кліматичній зоні. Матеріал стійкий до грибка і цвілі, не горить і довгий час не втрачає свої естетичні та декоративні якості.

Застосування клінкерної плитки

Сфера застосування клінкерної плитки не обмежується тільки фасадами будинків. Відмінні експлуатаційні характеристики, широка фактурна і кольорова гами роблять цей матеріал затребуваним в таких областях як:

 • Ландшафтний дизайн – тут плитка виступає в якості основного матеріалу для мощення доріжок, терас, внутрішніх двориків, огорож. Клінкерна плитка добре переносить механічні дії і статичні навантаження. Фахівці стверджують, що вимощена плиткою майданчик витримує вагу товарного вагона з вантажем.

 • Внутрішня обробка приміщень – вогнетривкість матеріалу робить його оптимальним варіантом облицювання майданчика перед каміном. За допомогою цього матеріалу можна облаштувати ванну кімнату, завдяки його нульовим водопоглинанням. Ця якість дозволяє обробляти з допомогою клінкеру басейни і сауни.

 • Обробка ступенів будинку – завдяки стійкості до стирання, облицювання сходів за допомогою клінкерної плитки вважається вдалим рішенням.

 • Для оформлення фасадів – клінкерна плитка забезпечує хорошу звуко – і теплоізоляцію, не пропускає повітря до фасаду і захищає його від вітру, дощу і снігу.

 • Існує також дренажний і газонні клінкер, який представляє собою сітку, через яку може безперешкодно рости трава. За такого газону може спокійно їздити автомобіль, без небезпеки пошкодити грунт.

 • Використовують клінкер також у вигляді черепиці в покрівельних роботах.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Вона використовується з однаковою популярністю як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки

Клінкерна фасадна плитка коштує не дуже дешево – від 1500 рублів за метр квадратний або від 30 рублів за одну штуку. Однак неперевершені експлуатаційні якості матеріалу і його привабливий зовнішній вигляд будинку з лишком окуплять подібні вкладення.

Характеристики і властивості

Недарма клінкерну плитку називають матеріалом «на століття». Плитка володіє високою міцністю і здатністю витримувати серйозні механічні навантаження.

 • Матеріал стійкий до ультрафіолету та атмосферних опадів. Аналогічний матеріал – клінкерна цегла має більшу вагу, що додає навантаження на фундамент. Сьогодні ж застосування новітніх технологій дозволив знизити вагу клінкеру, дозволивши його використовувати навіть для внутрішнього декору.

 • Знаменита і унікальна фактура цегли у клінкерної плитки надає фасаду презентабельний і красивий вигляд.

 • Клінкер – виключно натуральний матеріал, тому не виділяє шкідливих речовин в атмосферу і безпечний для здоров’я. Основою матеріалу є натуральна глина.

 • Довгий термін експлуатації матеріалу – не менше 50 років – робить його оптимальним варіантом для зовнішнього монтажу. Адже стародавні артефакти з обпаленої глини можуть зберігатися на протязі тисячоліть без втрати своїх характеристик.

 • Інертність плитки до агресивних середовищ дозволяє використовувати її на хімічних підприємствах без необхідності проводити регулярний ремонт та обслуговування.

 • Клінкерна плитка стійка до морозу і не чутлива до механічних впливів. Тому облицювання плиткою в місцях з високою прохідністю – правильне рішення.

 • Мінімальне водополгощение, виключно завдяки щільній структурі матеріалу.

 • До того ж плитка з клінкеру невибаглива у догляді, досить просто протирати її час від часу мокрою ганчіркою.

Особливості монтажу плитки для фасаду

Клінкерну плитку можна укладати на будь-яку основу – бетон, камінь, дерево. Ідеально рівна поверхня – ключова умова для монтажу цього матеріалу. Всі виступаючі нерівності і горби повинні бути згладжені, а поглиблення заштукатурені. Не варто економити час на підготовчі роботи – це допоможе забезпечити довге і безпроблемну експлуатацію фасаду.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Монтаж клінкерної плитки

Монтаж клінкерної плитки:

 1. Проводиться розмітка від місця віконних або дверних отворів, що дозволяє на видних місцях розмістити цілу плитку, а різану – ближче до цоколя і карниза. Укладання починається з кутів за допомогою спеціальних кутових плиток, які дозволяють отримати ідеально рівні кути.

 2. Клейовий розчин наноситься на плитку спеціальним зубчастим шпателем.

 3. Розчин наноситься також на стіну в невеликій кількості з розрахунком, що він буде закладений плиткою протягом 15-20 хвилин. Якщо клей пересохне – це може призвести до недостатньої адгезії.

 4. Проводиться вирівнювання рядів по шнурку.

 5. Проводиться затирка швів. Спеціальний розчин наноситься за допомогою спеціального інструменту в міжплиткові шви.

 6. Зайва затирка забирається спеціальною щіткою. Глянсову плитку очищають за допомогою вологої ганчірки.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Схема монтажу з утепленням

Іноді використовують «сухий» спосіб установки клінкерної плитки на фасад за допомогою спеціальних плит з пінополістиролу. Такі термоплити найчастіше використовують на дерев’яних фасадах для поліпшення термоізоляції.

Фотогалерея будинків з клінкерної плиткою

Клінкерна плитка для фасаду забезпечує будівлі надійний захист від зовнішніх впливів, покращує теплоізоляцію приватного будинку, значно підвищує його привабливість. Вибір на користь цього матеріалу завжди вдалий, адже облицьована підстава буде радувати своєю естетичністю і практичністю довгий час.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Зовні вона дуже нагадує цегла

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Ідеально поєднується з черепичним дахом

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Як і цегла вона буває різних відтінків: жовта

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Помаранчева

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Бежева

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Сіра

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Клінкерна плитка чудово поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами, наприклад, деревом

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Також вона підходить як для класичного будівництва

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

так і для сучасного

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Можна використовувати близькі відтінки і створювати «мозаїку»

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Або «вкрапляти» сірі відтінки до червоним

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Ще варіант клінкерної плитки

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Варіант сірого відтінку

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Сучасний будинок з фасадом клінкерною

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Яскравий сонячний відтінок

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Під старовину

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Цікавий варіант кладки з круглими вікнами

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Читайте про інші фасадні матеріали:

Дивіться також відео про клінкерну плитку

Читайте про попередні етапи будівництва:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code