Чим фарбувати стельовий плінтус

Часто завершальний етап ремонту власного будинку – це встановлення та фарбування стельового плінтуса. Зазвичай плінтус фарбують, коли вже готові стіни і стелі, але є й такі, хто не хоче бруднити стіни, наприклад, шпалери, і воліють відкласти обробку стін, спочатку пофарбувавши стельовий плінтус. Давайте з’ясуємо, чим фарбують стельовий плінтус, коли і як це краще зробити.

Навіщо фарбують стельовий плінтус

Чем красить потолочный плинтусНепрезентабельний стик варто зафарбувати

Взагалі необхідно вирішити, чи будете ви взагалі фарбувати плінтус, або в вашому випадку в цьому немає необхідності. Плінтуса з пінопласту найчастіше продаються за білими стандарту. Багато людей помилково вважають, що якщо стеля білий, то фарбування галтелей – це гроші на вітер. Однак близько 80% відсотків спеціалістів з ремонту рекомендують фарбувати стельовий плінтус, так як є на це свої причини.

Ось кілька причин, чому треба фарбувати стельовий плінтус:

 1. Галтелі неможливо наклеїти так, щоб не було помітно стиків між ними, в принципі, це впадає в очі, а неякісний ремонт жодному власнику не по душі. Досвідчені майстри спочатку закладають стики між галтелями шпаклівкою перед фарбуванням плінтуса, а потім фарбують їх, фарбування повністю ховає місця з’єднання окремих елементів.
 2. Білий колір має властивість темніти в результаті забруднення, а значить, плінтус треба періодично очищати. Очистити плінтус з пінопласту дуже складно. Але якщо він забарвлений, а за стандартом нові фарби всі миються, під час прибирання плінтус достатньо буде протерти вологою ганчіркою.
 3. Є й дерев’яні плінтус для стелі. Як відомо, в дереві люблять жити різні комахи, тому плінтус з дерева потребує фарбування. Дерев’яний плінтус можна покрити лаком або морилкою. Це захистить деревину і разом з тим залишиться видна структура дерева.
 4. Після фарбування галтелей вони стануть більш довговічні. До речі, фарбувати плінтус можна в будь-який колір, тому можна підібрати колір, який підходить до кольору інтер’єру кімнати.
 5. Не варто забувати, що стеля і стіни ніколи не бувають ідеально рівними, зазвичай спостерігаються незначні хвилі, однак, при наклеюванні плінтуса цей недолік стає більш помітним. Це маленьке простір між плінтусом і стіною потрібно замазувати герметиком з силікону або фінішною шпаклівкою. Фарба повністю приховає їх сліди.

На якому етапі найкраще фарбувати

Чем красить потолочный плинтусПлінтус краще фарбувати після монтажу

Звичайно, зручніше за все проводити фарбування, коли ще не здійснено монтаж плінтуса на місце. Так як бігати з місця на місце, переставляючи драбину, не дуже зручно, це займе більше часу. Якщо використовується цей метод, то спочатку потрібно нарізати стельовий плінтус у відповідності з заданими розмірами і підігнати її по кутах. Однак тут є недолік: після монтажу плінтуса на місце обов’язково потрібно закласти всі стики, так рекомендують фахівці.

Найвигідніше, якщо фарбування стелі і стельового плінтуса робиться одночасно і в один колір. Паралельно фарбується стелю і плінтус. Стеля – валиком, плінтус – маленьким пензликом. Якщо перед фарбуванням стельовий плінтус потрібно загрунтувати, це необхідно зробити перед початком монтажу.

Які інструменти потрібні для роботи

Чем красить потолочный плинтусРетельно вибирайте пензлик

Для роботи з галтелями вам будуть потрібні наступні інструменти:

 • шпатель,
 • пензлик,
 • малярський скотч,
 • губка,
 • наждачний папір.

Крім того, треба підготувати місце в кімнаті, де буде проводитися фарбування, ця ділянка краще ніж-то застелити.

Вибираємо фарбу в залежності від матеріалу

Чем красить потолочный плинтусАкрилова фарба на водній основі підходить для фарбування плінтусів

Найкращий варіант для фарбування плінтуса з пінопласту — це водно-дисперсійні склади, вони пожежобезпечні. Не потрібно використовувати барвники на основі, наприклад, уайт-спіриту або інших розчинників. Такі склади можуть пошкодити плінтус.

Для фарбування плінтусів з поліуретану використовують олійну або стійку водно-дисперсійні фарби. Якщо вам потрібна глянцева поверхня, вибирайте перший варіант. Для отримання матового плінтуса використовуйте другий.

Для фарбування дерев’яної галтелі підійде майже будь-який вид складу. Це може бути лак, масляна або акрилова фарба, морилка.

Як підготувати плінтус до фарбування

Перед початком установки і фарбування плінтуса потрібно знайти місце, де будуть відбуватися роботи. Місце потрібно застелити, щоб уникнути попадання фарби на підлогу. Крім того, необхідно позбутися від протягів. Перед установкою плінтуса його слід очистити. Він повинен бути сухим, і на ньому повинна бути відсутнім бруд і пил. Коли плінтус наклеєний на стіну, по обидва боки від плінтуса, наклеюється скотч, як можна щільніше до плінтусу. Забарвлення виконується легкими рухами уздовж плінтуса. Під час фарбування необхідно уникати появи слідів від пальців і волосся від кисті.

Відео: підготовка до фарбування та шпаклювання плінтуса

Способи фарбування

Чем красить потолочный плинтусФарба в балончику

У першу чергу потрібно вибрати, чим фарбувати багет стельовий. Є два способи фарбування: забарвлення за допомогою кисті і фарбування шляхом розпилення фарби з балончика.

 1. Як говорилося вище, не слід купувати фарби, які містять у складі розчинники, якщо забарвлюється плінтус з пінопласту, згодом від них він може розчинитися. Необхідно купувати водорозчинні фарби, наприклад акрилову або латексну фарбу на водній основі, водно-дисперсійні. Кисть необхідно вибирати якісну, щоб з неї не ліз волосся.
 2. Можна використовувати й інший метод, це фарбування за допомогою балончика. Його потрібно тримати приблизно на відстані 30-35 см від плінтуса. За цією методикою плінтус фарбують перед монтажем на стіну. Такий метод дозволяє швидко і рівномірно пофарбувати галтелі.

Відео: технологія фарбування стельового плінтуса

Вибираємо колір

Чем красить потолочный плинтусБарвник для колеровки фарби

Питання підбору потрібного кольору вирішується з допомогою пігментів. Якщо ви не змогли придбати необхідний колір, треба купити білу фарбу і використовувати її в якості основи. Приготувати фарбу потрібного тону можна самостійно, тільки в цьому випадку не вдасться досягти ідеального збігу кольорів, якщо це потрібно. Можна вдатися до професійної допомоги. В будівельному супермаркеті часто пропонують таку послугу.

Відео: золочення поліуретанового плінтуса

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code