Чи можна та при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Початкове завдання побутового кондиціонера – це охолодження повітря в квартирі, котеджі або іншому приватному будову. Однак зараз широко поширена спліт-система може використовуватися також у режимі обігріву. При цьому не кожна модель даного пристрою на подібне розрахована. А ті, у яких така функція виробником передбачена, мають масу обмежень на застосування в якості обігрівача. Додатково включати кондиціонер взимку в більшості випадків і зовсім не рекомендується.

Зміст

  1. Принцип роботи
  2. Робота на охолодження
  3. Робота на обігрів
  4. Як можна користуватися кондиціонером взимку

Принцип роботи кондиціонера

У кожного кондиціонера свій діапазон робочих вуличних температур. Зазвичай це від мінус 50 до плюс 35-40 С. Але є і пристрої, розраховані на роботу взимку при досить сильному морозі – до мінус 20-25 С. Щоб однозначно з’ясувати, при якій температурі можна включати кондиціонер, необхідно дивитися цей параметр в техпаспорті конкретної моделі.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Робочі температури кондиціонера при використанні взимку і влітку

При цьому неважливо для охолодження або обігріву використовується ця кліматична техніка. Якщо пристрій не розраховане на роботу при мінусових температурах, то включати кондиціонер не можна в будь-якому режимі. Вся справа у зовнішній його частині, яка розташована на вулиці. Наявного там обладнання заморозки протипоказані.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Що враховувати при виборі кондиціонера

При роботі кондиціонер не виробляє «холод» або «тепло». Він лише перекачує теплову енергію, забираючи її в одному місці і віддаючи в іншому. Коли він охолоджує, то просто вбирає з допомогою конденсації на теплообміннику в себе частину тепла з кімнатного повітря. А потім виводить його на зовнішній блок і віддає вулиці. При нагріванні відбувається зворотний процес – тепло береться зовні і передається в кімнату.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Температурні коливання в приміщенні взимку

Робота на охолодження взимку

Зазвичай кондиціонер взимку для охолодження кімнатного повітря не використовується. У зимовий період потрібно більше обігрівати приміщення, ніж знижувати в ньому температуру. Тим не менш, працювати в такому режимі при невеликому мінусі за вікном він може і буде. Тільки є кілька моментів.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Робота кондиціонера на охолодження

Обмеження щодо використання взимку побутового кондиціонера при занадто сильному морозі пов’язані з тим, що:

  1. В компресорі зовнішнього блоку від низьких температур починає густіти масло, іноді до повного застигання.
  2. Дренаж (шланг капає з водою) може просто перемерзнуть.

В обох випадках техніка неминуче зламається. При цьому температура за вікном «близько нуля» більшості кондиціонерів не страшна. Їх цілком дозволяється включати «на холод» і взимку. Тільки робити це рекомендується не надто часто. З одного боку з-за густого подстывшего масла компресор після включення працює з перевантаженням, а з іншого – ефективність його при мінусі на вулиці залишає бажати кращого.

Коливання температур при використанні різних типів кондиціонера

Навіть якщо звичайна побутова техніка для кондиціонування розрахована на роботу в зимовий період, настільки ж ефективно, як влітку вона функціонувати все одно не зможе. Якщо за вікном крапель, то користуватися нею зрідка при гострій необхідності можна. Але ось що буде, якщо включати кондиціонер взимку на охолодження постійно, краще на практиці не з’ясовувати. Довго він не прослужить.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Оптимізація роботи кондиціонера за допомогою регулювання потоку повітря

Робота на обігрів взимку

Крім вищеописаного використання кондиціонера взимку на обігрів пов’язане ще з одним нюансом. При заборі теплової енергії з холодного вуличного повітря він ще більше охолоджується. В результаті блок на вулиці покривається додатковим шаром льоду зі снігом, які утворюються при цьому процесі.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Принцип роботи кондиціонера на обігрів

Якщо виробник дозволяє запускати кондиціонер взимку на обігрів, то його цілком можна включати. Однак треба переконатися, що обладнання на вулиці надійно закріплено, і використаний для цього кріплення здатний витримати вагу утворюється на корпусі льоду. Це не вентиляція в лазні з природною тягою, де немає зовнішньої частини. Тут все набагато складніше.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Напрямок повітря кондиціонера при різних режимах

Робота кондиціонера (типової спліт-системи) побудована таким чином, що в увімкненому стані він постійно перекачує фреон між зовнішнім блоком на вулиці і внутрішнім в кімнаті.

При обігріві» багато тепла взимку холодної атмосфери за вікном він взяти просто не в змозі. Тому навесні, осінь або у відлигу його можна включити в якості додаткового обігрівача. Однак при сильних заморозках краще цього не робити.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Розподіл тепла при обігріві кондиціонером

Як можна користуватися кондиціонером взимку

Щоб визначитися при якій температурі можна включати кондиціонер взимку, необхідно уважно прочитати інструкцію до конкретної моделі. Виробник там все чітко вказує, виходити за встановлені температурні параметри вкрай не рекомендується. Те ж стосується і режиму обігріву. Є техніка, яка здатна нагрівати повітря, а є та, що працює виключно на охолодження.

Можна, при якій температурі і чому не можна включати кондиціонер взимку?

Розподіл температури при роботі кондиціонера в різних режимах

У зимовий період використовувати кондиціонер у всіх дозволених робочих режимах, як і ту ж вентиляцію в гаражі, цілком можна. Однак слід стежити, щоб у нього не перемерзла дренаж, а зовнішній блок на стіні був закріплений з урахуванням утворення на ньому додаткової крижаної кірки.

Дивіться також відео про ефективність використання кондиціонера взимку:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code