Як кріпити вагонку на стелю

Для внутрішньої обробки приміщення використовують різні матеріали. Але, незважаючи на всі сучасні розробки, популярність вагонки не зменшується. Цей матеріал володіє безліччю переваг. Це і легкість монтажу, і краса натурального дерева, і низька вартість.

За допомогою вагонки можна оформити різні поверхні. У цій статті ми поговоримо про те, як кріпити вагонку на стелю, які існують нюанси і труднощі.

Підготовчі роботи

Варто поговорити про деяких підготовчих роботах. Насамперед потрібно визначитися з напрямком обробки. Вагонку можна укласти уздовж або поперек довгої стіни. Від цього буде залежати зовнішній вигляд вашої стелі. Тут вибір повністю залежить від вашого смаку. Щоб визначитися, можна подивитися фото в кінці статті..

Наступним кроком буде підготовка самої вагонки. Цей матеріал робиться з дерева, отже, його необхідно захистити від проникнення вологи, появи грибків і різних комах. Для цього використовуються різні просочення. Кожну рейку потрібно покрити цим засобом з усіх боків і дати висохнути.

Сам стеля також необхідно підготувати:

 1. Приберіть всі елементи декору (люстру, підсвічування і т. д.).
 2. Проінспектуйте стан стелі. Якщо ви виявили неміцні ділянки штукатурки або побілки, то від них слід позбутися.
 3. Бажано обробити всю поверхню засобом, що запобігає утворенню цвілі.

Якщо ви вирішили зробити стелю з вагонки своїми руками, то необхідно підготувати потрібні інструменти і матеріали. Вам знадобляться:

 • перфоратор для кріплення обрешітки до стелі;
 • шуруповерт, він значно полегшить та прискорить роботу;
 • різні вимірювальні прилади: будівельний рівень, рулетка тощо;
 • ножівка і ножа;
 • шурупи, дюбеля і цвяхи;
 • рейки для обрешітки.

Також необхідно запастися драбиною або столом, щоб вам було зручно діставати до стелі.

Виробляємо монтаж

Как крепить вагонку на потолокМонтаж вагонки

Перше, про що варто розповісти перед тим, як зробити стелю з вагонки – це монтаж обрешітки. Без подібної конструкції обійтися вам навряд чи вдасться. Обрешітка являє собою каркас з рейок чи профілів, змонтований на стелю. Саме до неї ви і будете кріпити вагонку.

Насамперед проводиться розмітка. Варто враховувати спрямованість укладання самої вагонки, рейки або профілі обрешітки повинні лежати поперек. Не варто забувати про використання рівня. Решетування повинна бути як можна більш рівною. В іншому випадку вагонку може перекосити.

Как крепить вагонку на потолокОбрешітка

Відстань між рейками буде залежати від особливостей самої стелі і деяких інших факторів. Наприклад, якщо вам необхідно буде провести якісь комунікації, то в цьому місці потрібно залишати більше простору. Також ви можете укласти шар теплоізоляції (якщо захочете утеплити стелю), в цьому випадку відстань між профілями має бути не менше 45 див.

Для створення решетування можна використовувати як дерев’яні рейки, так і профіль. Останній тип матеріалу переважніший. Профіль не схильний до гниття і не деформується з часом. Але його ціна вища, ніж у дерев’яних рейок, тому вибір буде залежати від ваших фінансових можливостей.

Після того як лати встановлено, варто подумати про майбутні комунікаціях. Якщо такі плануються, то їх варто укласти на свої місця до початку монтажу вагонки.

Перед монтажем вагонки слід перевірити працездатність прокладених комунікацій, надійність їх кріплення і міцність ізоляції.

Укладіть теплоізоляційний шар, якщо такий передбачений. Після цього можна приступати до монтажу оздоблювального матеріалу.

Как крепить вагонку на потолокКляммери для вагонки

Монтаж вагонки на стелю проводиться так само, як і до вертикальної площини. Для цього використовується шуруповерт і саморізи (можна також використовувати і меблеві цвяхи з маленькою головкою).

Вам обов’язково знадобиться помічник. Утримати рейку на потрібному місці самостійно буде вельми проблематично.

Как крепить вагонку на потолокКріплення цвяхами

Перша панель монтується впритул до стіни в далекому від дверей кутку. Потім від неї вкладаються інші рейки.

Необхідно стежити, щоб при монтажі не утворювалися щілини, так зовнішній вигляд може сильно постраждати.

Как крепить вагонку на потолокМонтаж за допомогою клямерів

У місцях, де буде встановлений стельовий світильник, необхідно проробити отвір в рейці для виведення електропроводки. Якщо люстра буде важити пристойно, то бажано в цьому місці прикріпити до чорнової стелі додаткові дерев’яні бруски.

Як видно зі статті, роботи з монтажу вагонки на стелю не сильно відрізняються від оздоблення стін. Якщо вам буде допомагати помічник, то роботи будуть виконані якісно і за короткий термін, а отриманий стеля буде багато десятиліть радувати ваше око красою текстури і забарвлення дерева.

Рекомендуємо прочитати:

 • монтаж гіпсокартону на стелю своїми руками;
 • як клеїти стельовий плінтус до натяжній стелі;
 • як правильно повісити люстру.

Відео

Дивіться, як кріпиться вагонка на стіни і стелю:

Фото

Как крепить вагонку на потолокВаріант обробки стику

Как крепить вагонку на потолокВагонка в поєднанні з балками з поліуретану

Как крепить вагонку на потолокВ бані

Как крепить вагонку на потолокДля обробки стелі кухні

Как крепить вагонку на потолокЩе варіант обробки

Как крепить вагонку на потолокСтеля в заміському будинку

Как крепить вагонку на потолокПідвісна стеля

Как крепить вагонку на потолокОбробка стелі у лазні

Как крепить вагонку на потолокУ мансарді

Как крепить вагонку на потолокЄвровагонка в їдальні

Как крепить вагонку на потолокОздоблення вагонкою

Прочитайте також:

Яким лаком покрити вагонку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code