Як кріпити полікарбонат: способи, інструкції

Полікарбонатом називається сучасний термопластический полімерний матеріал, що випускається у вигляді листових заготовок заданого розміру і широко застосовуваний у промисловості й побуті при виготовленні та обробці споруд легкого типу. Вироби з термопластичних полімерів умовно можна розбити на дві групи, одну з яких представляє монолітний полікарбонат, а іншу – стільниковий.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииСтільниковий

Вироби з полікарбонату виготовляються у вигляді однорідного листового матеріалу, за своїм виглядом нагадує звичайне скло. Подібно склу вони не затримують світлові промені, помітно перевершуючи його за показниками міцності і надійності. Крім цього виробу цього класу характеризуються високою стійкістю до ударних навантажень, а також пластичністю і гнучкістю вихідного матеріалу.

Стільниковий полікарбонат випускається у вигляді багатошарових листових заготовок з внутрішніми порожнечами, посиленими спеціальними ребрами жорсткості. Завдяки такій оригінальній структурі вироби із стільникового полікарбонату відрізняються високою ударною міцністю, що не заважає їм бути разом з тим досить гнучкими і зручні в монтажі.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииМонолітний

Зазначимо, що монолітний полікарбонат широко використовується як замінник скла в установах різного профілю, включаючи торговельні підприємства, школи, лікарні, спортзали й басейни. Крім цього, в останні десятиліття цей матеріал успішно застосовується при спорудженні заміських споруд легкого типу (парників, теплиць і оранжерей).

Способи монтажу листів

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииКаркас для полікарбонату

Основним способом кріплення монолітних виробів з полікарбонату є використання для його фіксації спеціальних термічних шайб.

Зазначимо також, що несучим каркасом, на який можуть монтуватися листи полікарбонату, є типові конструкції, що використовуються для простого скла:

  • рами зі спеціальними пазами, використовуваними в якості зон кріплень листового матеріалу;
  • арочні конструкції, що передбачають монтаж листів полікарбонату з діаметральним вигином;
  • власники різного типу, що забезпечують фіксацію листів в заданому положенні.

Незалежно від виду використовуваного підстави розрізняють два способи монтажу і кріплення монолітного полікарбонату, умовно звані вологим і сухим.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииСтикувальні профілі

Згідно з першим з цих способів фіксація матеріалу на каркасі проводиться за допомогою спеціальної полімерної мастики, наноситься по периметру рамної конструкції, а також на кромку листа. Після їх зчленування шви отриманого з’єднання додатково герметизуються за допомогою силіконового наповнювача. При цьому варіанті монтажу також допускається використання спеціальних профільних прокладок (або смужок з гуми).

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииКутовий профіль

При так званому сухому методі посадки листа застосовуються механічні елементи кріплення, представлені профілями того чи іншого типу і які використовуються разом з гумовими ущільнювальними прокладками. Для фіксації листових заготовок в цьому випадку застосовується кріплення з різьбовим з’єднанням, а також саморізи або схожі з ними елементи. Сухий спосіб кріплення листових заготовок відрізняється більшою ретельністю через відсутність рідких складових.

При будь-якому з розглянутих нами способів кріплення при укладанні листів слід передбачити теплові зазори, що виключають можливість деформації матеріалу при його розширенні.

Порядок монтажу

Перед початком фіксації листів на каркасі необхідно буде підготувати (просвердлити) в них отвори по розміру вибраного вами кріплення.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииКріплення

Для вертикального і горизонтального закріплення листів монолітного полікарбонату в теплицях, на верандах і в оранжереях можуть застосовуватися типові болтові з’єднання, оснащені гумовими ущільнювальними шайбами. При цьому крок їх кріплення на каркасному підставі не повинен перевищувати 500 мм.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииДах веранди

Розмітка і просвердлення отворів під кріплення проводиться безпосередньо перед їх установкою на заздалегідь підготовлене місце.

Відступ від краю монтованої листа повинен становити близько 20 мм; причому його значення повинно перевищувати діаметр отвору на 2-3 мм.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииСхема кріплення стільникового полікарбонату

Для підготовки отворів у полікарбонат можуть використовуватися типові свердла по дереву; при цьому безпосереднє свердління отвору повинно проводитися на невисоких швидкостях використовуваного інструменту, що забезпечують можливість контролю температури робочої зони.

Как крепить поликарбонат: способы, инструкцииМонтаж

Грамотне кріплення листів до каркаса передбачає утворення добре підігнаного з’єднання, що забезпечує їх щільне прилягання до посадочним місцем.

Відео

Спосіб правильного монтажу стільникового полікарбонату та поради з вибору кріплення:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code