Фільтруючий колодязь своїми руками

Утилізувати стоки можна багатьма способами, але замовник вибирає саме той, який йому прийнятний або підходить за фінансовими розрахунками. Серед запропонованих варіантів найбільш затребуваним залишається фільтруючий колодязь. Такі конструкції використовують на дачних ділянках, а саме там, де води не так багато.

Функції

Фильтрующий колодец своими рукамиФункції колодязя — очищення води

Фільтруючий колодязь призначений для переробки та утилізації стоків шляхом очищення і «передачі» води в грунт, тим самим виводячи її з ділянки. Щоб така конструкція нормально функціонувала, необхідні піщані або супіщані ґрунти. При її побудові треба, щоб між колодязем і будинком залишалося відстань до 30 метрів. Побудувати фільтруючий колодязь своїми руками непросто, але можливо.

Особливості конструкції

Фильтрующий колодец своими руками

Фільтруючий колодязь – це система, яка являє собою трубу, виводить нечистоти з дому у напрямку до септика (відстійної камери) без сторонньої допомоги. Рідина перекидається у фільтруючий колодязь, де вона очищається і виводиться в грунт.

Такий вид колодязя нагадує шахту з глибиною 3 метри. Внутрішня частина конструкції може бути споруджена із залізобетонних кілець або з цегли. У деяких випадках можна використовувати й інші матеріали. Площа колодязя залежить від виду ґрунту, тобто кожен тип ґрунту здатний фільтрувати певну кількість води в добу.

Після розрахунку площі фільтруючого колодязя потрібно визначити кількість шахт, які будуть забезпечувати нормальний відтік стічної води. Наприклад, піщаний грунт здатна переробити близько 100 літрів води на добу. Будувати фільтруючий колодязь фахівці рекомендують неглибокий – 2х2 і глибиною 2,5 метра.

Якщо один колодязь не справляється з поставленим завданням, необхідно побудувати кілька фільтруючих конструкцій. Відстань між ними роблять велике. Його розраховують виходячи з діаметра вже наявного колодязя, помноженого на два.

Особливості споруди

Фильтрующий колодец своими руками

Як показала практика, найбільш надійною конструкцією для очищення стоків виявилося споруда з бетонних кілець. Їх встановлюють з кроком 0,2 метра, дотримуючись шаховий порядок. Проробити отвори не менше 5 см в ширину.

Якщо колодязь будується з цегли, то в ньому теж повинні лишатися такі отвори під час кладки, тобто проміжки між сусідніми цеглою робляться більше, ніж зазвичай.

Над донним фільтром (приблизно 10 см) необхідно встановити стічну трубу, трохи нахиливши її. У центр колодязя необхідно опустити кінець цього трубного вироби і розташувати під ним ємність. В цій ємності повинні бути невеликі отвори для доставки туди води.

Фільтр необхідно робити з грубозернистого і дрібнозернистого матеріалу, наприклад, щебінь, пісок та інші. Великі фрагменти фільтруючих матеріалів повинні розташовуватися в центральній частині колодязя, тоді як дрібні по її краях.

Верхню частину очищаючого споруди потрібно перекрити кришкою, яку можна виготовити з деревини або залізобетону. Не забувайте про лазі. Він повинен бути певних розмірів і мати закритий парою кришок вхід. Одна з них захищає від промерзання. Діаметр лазу повинен становити 70 див. Фільтруючу конструкцію закривають спеціальною кришкою з люком.

Щоб стічні води не промерзали в зимовий час, між кришками улагоджується теплоізоляційний шар, який може бути виготовлений з мішковини, мінеральної вати або інших засобів. Зверху необхідно укласти шар руберойду, а потім насипати грунт. Товщина такого захисного шару складає 50 див.

Зовнішня частина споруди засипається піском до рівня труби, ширина якої становить 50 см. На дно колодязя лягає камінь для того, щоб під силою падаючої води зверху не розмивало фільтр. У центральній частині шахти повинна знаходитися повітряна порожнина, яка накривається кришкою з закріпленої трубою для вентиляції. Вентиляційна труба купується висотою в 1 метр або більше та діаметром близько 100 мм.

Рекомендації

Фильтрующий колодец своими руками

Під час роботи знадобляться наступні інструменти:

  • ножівка;
  • лопата;
  • сокира;
  • тачка;
  • рулетка;
  • ломик;
  • молоток;
  • будівельний ніж.

Для того щоб ваш колодязь не псував загальний вигляд ділянки, можна замаскувати його під клумбу або інша споруда. Якщо біля заміського будинку знаходиться тільки глинистий грунт, застосування фільтруючого колодязя не допускається ні за яких умов, так як глина не здатна поглинути достатню кількість води, яка забезпечить нормальну експлуатацію конструкції. Не варто забувати про те, що високий рівень ґрунтових вод не зможе забезпечувати оптимальне поглинання стічних потоків.

Фильтрующий колодец своими рукамиСистема очищення стоків

Безпека колодязя забезпечується принципом його дії:

  1. По спеціальній трубі стічна вода потрапляє в колодязь. Поступово рідина просочується через зроблений у середині конструкції фільтр і отвори в грунт.
  2. Вода, яка пройшла очищення, поступово проходить в грунт. У деяких випадках фільтруючий колодязь застосовують як альтернативний варіант для полів підземної очищення.

Фільтруючий колодязь незамінний на великій ділянці. Побудувати його просто, але потрібно дотримувати деякі правила. А у вас на ділянці є фільтруючий колодязь? Як ви його будували і з яких матеріалів? Поділіться з нами своїм досвідом, залишаючи коментарі до статті.

Відео

Як якісно і швидко влаштувати систему очищення стоків в заміському будинку можна побачити у представленому відео.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code