Електричну теплу підлогу під лінолеум

Завдяки дешевизні і простоті укладання лінолеумне покриття є одним з найпоширеніших. Воно прекрасно поєднується з системами підлогового опалення у вигляді інфрачервоних плівок. Тільки плануючи укладати подібний тепла підлога з лінолеумом, не варто брати перший-ліпший варіант рулонного фінішу. Далеко не кожен його вид підходить для монтажу на ІЧ термоплівку.

Зміст

 1. Принцип роботи
 2. Монтаж теплої підлоги
  • Схема
  • Підготовка підстави
  • Монтаж
  • Підключення
 3. Рекомендації
 4. Висновок

Принцип роботи інфрачервоного підлоги

Поєднання лінолеуму з горючих полімерів та електричного теплого статі на перший погляд здається неприйнятним. Однак ризик замикання і загоряння в інфрачервоній плівковій системі обігріву виробниками зведений практично до нуля. Треба лише при її складанні слідувати інструкціям, роблячи все за правилами. При цьому саме лінолеумне покриття сьогодні цілком можна знайти з пожежобезпечними характеристиками «Г1» + «В1».

Робота інфрачервоного підлоги заснована на ІЧ випромінювання хвиль карбоновими нагрівальними елементами. Ці промені спочатку нагрівають поверхні різних об’єктів у приміщенні. А вже від меблів і стін тепло поширюється по кімнаті, створюючи в ній комфортні умови.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Необхідні шари для укладання теплої підлоги

Серед переваг плівкової теплої підлоги вважаються:

 • моментальна тепловіддача після включення;
 • монтаж по сухій технології без заливки бетонної стяжки;
 • термін служби до 50 років;
 • безшумна робота;
 • простота монтажних робіт;
 • безпека ІЧ випромінювання для людини.

Електроенергія в інфрачервоні промені перетворюється термоплівкою з ККД на рівні 90-100%. І на відміну від водяного теплої підлоги плівковий аналог не може викликати потопу, тому що води в ньому немає.

Зверху на нього дозволяється класти як лінолеум, так і ламінат, плитку або ковролін. Причому на укладання такого підлогового обігріву в кімнаті до 20 м2 на підготовлену основу потрібно всього пара годин.

Недоліки у цієї системи опалення наступні:

 • висока ціна ІК плівки;
 • великі рахунки за електричну енергію;
 • залежність обігріву від наявності напруги в електромережі.

При невеликій активної площі нагрівального статі, що працює від електрики, споживана їм потужність виходить в межах 1-3 кВт. Для роботи йому досить буде звичайної розетки. Але при більшому споживанні для термоплівки доведеться прокладати додатковий кабель від електрощита і встановлювати там відповідне ПЗВ, що коштує грошей.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Конструкція теплої підлоги

Так і є необхідні кіловати у наявності – велике питання. Квартири та приватні будинки розраховані на цілком певний енергоспоживання, перевищувати яку не можна. Перш ніж купувати ІК підлогу під лінолеум, необхідно спочатку прояснити про можливості їх підключення до існуючої мережі. Якщо потужностей немає, то доведеться пошукати інший варіант облаштування опалення.

Монтаж інфрачервоної підлоги під лінолеум

Нічого особливо складного в укладанні розглянутої системи обігріву немає. З її монтажем зможе справитися кожен, хто вміє користуватися пасатижами, ножицями, рулеткою і викруткою. Для установки на стіні терморегулятора і прокладки для нього кабелю також доведеться скористатися перфоратором. Але цим список необхідних інструментів і обмежується.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Який підійде лінолеум

Інфрачервона тепла підлога під лінолеум монтується в чотири етапи:

 1. Опрацювання схеми розкладки плівки в кімнаті.
 2. Підготовка підстави.
 3. Укладання нагрівальних елементів.
 4. Підключення електропроводки і перевірка працездатності системи.

Якщо все зроблено правильно, то потім зверху залишиться лише виконати укладання лінолеуму. І все, по теплому і красивому підлозі можна ходити. При цьому якщо спліт-система кондиціонування для квартири монтується або свердловина на ділянці буриться зазвичай із залученням фахівців з боку, то укласти ІК термоплівку цілком вийде своїми руками. У складі цього електричного статі щось надскладне просто відсутня. У пристрої та регулювання пластикових вікон з нуля і розібратися проблематичніше.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Види лінолеуму

Складання схеми монтажу

Плівкова тепла підлога під лінолеум укладається не по всій площі кімнати, а тільки на її відкритих ділянках. Класти нагрівальну плівку під меблі та побутову техніку не можна. Вона там може пошкодитися і порватися. Плюс на таких ділянках буде відбуватися локальний перегрів покриття та елементів самої інфрачервоної системи. Щоб не наробити помилок, треба заздалегідь скласти план приміщення з вказівкою на ньому всіх подібних місць.

ІК термоплівка теплої підлоги кладеться:

 • виключно посередині кімнати, де будуть ходити люди;
 • з відступом від стін 5-10 см;
 • на відстані 30-50 см від радіаторів, камінів і плит з духовкою;
 • смугами не внахлест і з розрізом тільки поперек у позначених на плівці місцях.

Всі ці нюанси монтажу треба передбачити при складанні плану. Також на ньому слід відразу визначити місце установки термостата (терморегулятора) і датчика температури для інфрачервоної теплої підлоги. Без цих двох елементів розглянуту систему підлогового опалення класти не рекомендується.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Різновиди ІК підлоги

Підготовка підстави

Чорнове основа для теплої підлоги під лінолеум має бути рівним і без сміття. Будь камінчик або вм’ятина з гострими краями, які можуть призвести до пошкодження плівки.

Якщо є нерівності більше 2 мм по висоті, то їх необхідно усунути. Доведеться такі дефекти або видаляти шліфуванням, або заравнивать розчином. А якщо основа має велику кількість вад і не відрізняється рівністю, то потрібно його підрівнювати тонкої стяжкою з бетону товщиною 2-3 див.

Вирівнювання підлоги під лінолеум і термоплівку також можна виконати настилом. Для цього підійдуть листи фанери, ДВП або ГВЛ. Їх укладати навіть простіше, ніж заливати бетонний розчин. Тільки спочатку треба зважити всі плюси і мінуси сухої стяжки підлоги таким способом. Не для кожного приміщення подібна технологія підходить.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Підготовка підстави

Монтаж і укладання плівкових елементів

Поверх вирівняного підстави настилається тепловідбивний ізолон або його аналог. Він потрібен, щоб тепло йшло вгору в кімнату, а не накопичувалось без толку в багатошаровій підлогового покриття з лінолеумом або плиті перекриття.

Монтаж нагрівальних елементів проводиться наступним чином:

 1. Плівка нарізається у відповідності з планом.
 2. Розкроєні шматки розкладаються на підлозі.
 3. Виконується підключення проводів.
 4. Встановлюється температурний датчик з кабелем до термостата.
 5. Здійснюється перевірка правильності з’єднання всіх елементів.
Електричну теплу підлогу під лінолеум

Пристрій теплої підлоги

Для підключення електропроводки до термопленке використовуються спеціальні клеми, що йдуть в комплекті інфрачервоної теплої підлоги. Щоб виключити замикання і щирі, вони підлягають обов’язковому заклеиванию бітумною ізоляцією.

На чорновому підставі плівка фіксується за допомогою термостійкого скотча. Можна для кріплення також скористатися цвяхами або скобами степлера. Однак протикати ними термоплівку дозволяється виключно по її боках, де є прозорі смуги. Якщо по необережності пошкодити нагрівальний елемент з карбону, то такий відріз доведеться видаляти. Застосовувати зіпсовані подібним чином шматки плівкового підлоги неприпустимо.

Датчик температури прикріплюється знизу плівки. Під нього треба буде зробити виріз в тепловідбивною підкладці. А якщо він великий у розмірі, то краще спочатку ще в стяжці виконати для цього сенсора і кабелю до терморегулятора канавку.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Покрокова схема укладання теплої підлоги

Підключення до мережі

Якщо монтуємий тепла підлога розрахований на споживання менше 2 кВт, то його дозволяється підключати до електроживлення через звичайну розетку. В іншому випадку доведеться прокладати окрему лінію від розподільного щита.

Підключення окремих частин ІЧ-підлоги в єдину систему проводиться паралельно. А дроти виводяться до стіни, щоб бути потім захованими в плінтус. Після з’єднання всіх кабелів термоплівка включається на нагрів до 25-27 0С. На цьому етапі потрібно перевірити – гріються чи притискні контакти (вони погано були обтиснуті пасатижами) і все карбонові нагрівальні елементи взагалі працюють.

У завершенні монтажу поверх термоплівки настилається поліетилен товщиною 100-150 мкм. А потім робиться настил товщиною 3-5 мм з ДВП, ГВЛ або фанерних листів. Класти зверху плівкового теплої підлоги лінолеум відразу заборонено. М’яке фінішне покриття повинне мати жорсткий підстил, інакше нагрівальні елементи будуть піддаватися занадто сильним навантаженням на розрив.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Підключення матів до мережі

Рекомендації та можливі помилки

Пиріг з ІК-підлоги і лінолеуму повинен мати п’ять шарів від чорнового підстави:

 1. Ізолон (тепловідбивна підкладка).
 2. Інфрачервона термоплівка.
 3. Поліетиленова плівка (гідроізоляція).
 4. Настил із деревних або гіпсоволокнистих плит товщиною 3-5 мм.
 5. Фінішне лінолеумне покриття.

Без відбиває тепло підкладки висока енергоефективність ІК системи підлогового опалення опиниться під серйозним питанням. А без поліетилену і захисного настилу вона рано чи пізно вийде з ладу. Фанерний шар забирає на себе частину теплового випромінювання, але без нього не можна.

Електричну теплу підлогу під лінолеум

Схеми підключення

Лінолеум поверх інфрачервоної теплої підлоги слід класти у вигляді натурального мармолеум або вінілового ПВХ. При цьому в його маркуванні повинен бути спеціальний значок. І він повинен йти без утеплювального підшару знизу. Вибір кондиціонера вимагає і великих роздумів. З фінішем тут все простіше. Головне не взяти коллоксіліновий чи гумовий варіант, які при нагріванні почнуть виділяти шкідливі речовини.

Висновок

Для монтажу своїми руками інфрачервоної теплої підлоги під лінолеум досить уважно прочитати інструкцію виробника цієї системи опалення. Складного там нічого немає. Це звичайне електрообладнання, що підключається по нормам ПУЕ. Якщо кімната велика і термоплівка буде споживати більше 2-2,5 кВт, то для неї доведеться прокладати окрему лінію електропроводки. А для локального обігріву невеликій площі вистачить і існуючої електромережі.

Дивіться також відео, як укладати теплий під лінолеум:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code