Екран під ванну своїми руками

Якщо ви встановили ванну, то напевно вже думали про те, як приховати всі знаходяться під нею комунікації. Один з можливих варіантів – поставити екран. Як правило, ця конструкція призначена лише для поліпшення естетичності ванної кімнати. Сучасні моделі ванн нерідко постачають з екранами. Але, якщо ви придбали ванну без такої комплектації – не впадайте у відчай. Ви завжди можете зробити екран самостійно.

Призначення

Экран под ванну своими руками

Не всім подобається закривати ванну різними обшивками. Простий спосіб вирішення проблеми – придбати ванну з красивими ніжками і обробленими презентабельними боками. Але буває і так, що приховати каналізаційні та водопровідні конструкції не представляється можливим.

До акриловим ваннам зазвичай додаються готові екрани, які по мінімуму закривають місце під ними. Конструктивні особливості таких ванн відрізняються від своїх чавунних/сталевих аналогів тим, що не утворюють під собою великих пустот.

Простір під ванною можна використовувати і більш раціонально, спорудивши під нею екран з поличками або розсувними дверцятами. Так, ви зможете зберігати під ванною миючі засоби, наприклад.

Экран под ванну своими рукамиЕкран під ванну з мозаїки

Серед іншого, такі обшивки сприяють покращенню санітарних умов у ванній кімнаті. Завдяки їм, на ділянках підлоги під ванною не накопичується волога, що провокує розмноження бактерій і грибків.

Сучасні дизайнерські розробки надають можливість оригінально і красиво декорувати ванну. З їх допомогою можна створити імітацію, наприклад, підводного світу або акваріума.

Матеріали, застосовувані для обшивок

Экран под ванну своими руками

У вологому середовищі ванної кімнати важливо використовувати вологостійкі матеріали. На ринку таких сьогодні предостатньо. Серед цієї множини можна виділити:

 • цегла;
 • гіпсокартон;
 • МДФ/OSB;
 • пластик;
 • установка готового комплекту, що складається з каркаса і розсувних дверцят.

Всі матеріали, крім пластику і готового комплекту екрану після установки потрібно обробляти, наприклад, штукатуркою, плиткою, шпалерами і т. д.

Деякі вимоги до конструкції

Экран под ванну своими руками

Основні вимоги до матеріалу:

 1. До основних каналізаційних та водопровідних вузлів повинен залишатися ревізійний отвір, що закривається дверцятами/заглушкою.
 2. Підлога під ванною повинен бути герметично заізольований від іншої частини ванної кімнати. Тільки так можна уникнути утворення вогкості, а як наслідок грибків і цвілі під ванною.
 3. Ванна не повинна спиратися на екран, тому що це ненесущая конструкція.
 4. Щоб екран не заважав ніг у ньому потрібно організувати виїмку, зроблену під ухилом.

Якщо у вас достатньо вільного простору під ванною, зробіть екран з висувним ящиком або невеликим шафкою, в якому зможете зберігати миючі засоби та побутову хімію.

Різновиди

Экран под ванну своими руками

Екрани бувають:

 • глухими;
 • з нішею для ніг;
 • з розсувними дверцями;
 • з ревізійної дверцятами для усунення неполадок у роботі сантехніки.

При виборі екрану враховуються особливості дизайну приміщення, особистих уподобань власника будинку/квартири, фінансових можливостей.

З гіпрока

Экран под ванну своими руками

Гіпсокартон не навантажує пів на відміну від важкої цегляної кладки. Його нескладно обробити. Конструкція з гіпсокартону може прослужити від 20 до 25 років. При необхідності, екран з гіпрока можна відремонтувати, закривши пошкодження шпаклівкою або здійснивши заміну цілого фрагмента.

Для цих цілей потрібно використовувати вологостійкий гіпсокартон. Завдяки помірній паропроникності екран з гіпсокартону підтримує оптимальний рівень вологості.

Роботи з гипроком не вимагають наявності якогось спеціального обладнання. Все необхідне зазвичай є в складі домашнього набору інструментів.

Розмітка і монтаж каркасу

Экран под ванну своими руками

У процесі розрахунку конструкції слід врахувати наявність доступу до сантехнічних вузлів. Ревізійний отвір можна закрити пластиковою стулкою. Щоб використання ванни було більш комфортним, нижню частину екрану потрібно змістити під ванну на 10-12 див. Екран не є несучою конструкцією, як вже згадувалося вище, тому він не повинен утримувати на собі вагу ванни. Єдине, якщо в конструкції передбачені полички або шафки, то каркас повинен витримати вагу разом з наповненням.

Для початку слід встановити несучий каркас. Найдоступніший за ціною варіант – система, зібрана з монтажного бруса, попередньо обробленого консервантом. Установка металевого профілю обійдеться вам дорожче, однак, враховуючи його високі експлуатаційні властивості витрати виправдовують вкладення.

Яким би способом ви не вирішили встановити екран з гіпрока, як кріплення буде використаний дюбельный кріплення. Гипрок фіксується саморізами по металу.

Экран под ванну своими рукамиКаркас під ванну

На стіні, що примикає до бічної частини ванни, нанести розмітку, по якій буде встановлено бічний профіль. Якщо облицювання ви будете використовувати плитку, то зробіть для цього додатковий відступ. Він повинен дорівнювати сумарній товщині плитки і панелі. Розмітьте довжину нижньої частини екрану на підлозі. Щоб розмітка була точною, використовуйте схил або будівельний рівень.

Поглиблення для ніг формують зазвичай в центрі ванни у нижній частині екрана. Середину підлогового профілю потрібно зробити П-подібної конфігурації. Для цього потрібно встановити вертикальні стійки з відповідним нахилом.

Экран под ванну своими рукамиОбшивка екрану ванни

Перед тим як встановити гипрок, здійсните монтаж профілю відповідно з розміткою. Першим ділом закріпіть профіль UD. При цьому нижню частину посадіть на вологостійкий герметик. Вертикальний профіль CD закріпіть до опорного профілю з однаковим інтервалом, рівним 60 див. Там, де буде встановлена ревізійна дверцята, встановіть додаткові стійки.

Додаткові рекомендації

Экран под ванну своими руками

Щоб порізати вологостійкі гипрок використовуйте ручну пилку з дрібними зубцями. Так, у вас вийде чистий зріз. При виготовленні екрана важливо забезпечити відступ від бортика ванни, рівний 10 мм углиб. Таким чином, буде виключений контакт екрану з водою.

Якщо товщина стінок каркаса 0,55 мм, то для закріплення гіпсокартону потрібно використовувати стандартні саморізи по металу. Якщо товщина стінок профілю дорівнює 0,8 мм, то краще використовувати кріплення з сверловым наконечником.

Гіпсокартон можна обробити плиткою, декоративною штукатуркою, плівковим декором або вологостійкими шпалерами.

Криволінійна конструкція з гіпсокартону

Экран под ванну своими руками

Перед тим як зробити каркас, профілю потрібно надати напівкруглу форму. Для цього потрібно зробити надрізи на металевому профілі і вигнути його. Зробіть дві таких дуги. Закріпіть їх саморізами. Потім встановіть вертикальні рейки, які додадуть каркасу жорсткості.

Встановити каркас слід на певному поглибленні від бортика ванни: товщина гіпрока + товщина плитки + товщина клею.

Щоб гіпсокартон придбав потрібну форму, наприклад, став дугоподібним, його потрібно злегка змочити і поступово згинати. Плитку слід укладати на еластичний клей, вирівнювання в процесі кладки відстані між плитами хрестиками.

З МДФ або OSB плит

Экран под ванну своими руками

Принцип виготовлення каркаса відрізняється від його побратима, передбаченого для установки гипрока. Єдина відмінність – необхідність установки додаткових вентиляційних щілин, розташованих в протилежній стороні від ревізійної дверцята. Це має бути невеликий проріз, закривається пластиковою сіткою. Ще варіант – зробити акуратні круглі отвори, розташовані в довільному порядку.

З цегли

Экран под ванну своими руками

Простір під ванною можна закрити цегляною стінкою, облицьованої плиткою. Впоратися з кладкою здатна кожна людина, що вміє поводитися з домашнім інструментом. Виконувати кладку слід в ¼ або ½ цегли на цементно-піщаному розчині в пропорції 1:3.

Перед кладкою потрібно виконати розмітку положення екрану з урахуванням облицювання плиткою. У кінцевому рахунку бортик ванни повинен вийти врівень з екраном. По краю ванни опустіть схил, а потім позначте лінію, від якої буде відкладатися товщина плитки і кладочного розчину усередину ванни. У відповідності з цим орієнтиром потрібно зробити цегляну кладку. Крім того, слід відбити вертикальні лінії конструкції екрана на протилежних стінах ванної кімнати.

Якщо у верхній частині екрана цеглини не будуть поміщатися цілком, їх потрібно буде підігнати по висоті і товщині.

З нішею для ніг

Экран под ванну своими руками

Якщо ви хочете зробити конструкцію з нішею для ніг в кладці нижнього ряду або кількох рядів), то вам доведеться залишити отвір в кладці, перекрывающийся сталевими смугами, які мають товщину до 6 мм. Так, буде забезпечено утримання цеглин верхнього ряду.

Ніша може бути виконана з похилою стінкою. Однак виконати таку кладку технічно складніше. Для цього позначте на підлозі нижній контур ніші. Відкладіть висоту і глибину ніші на папері. З’єднавши точки, у вас вийде шаблон. За нього потрібно буде відрізати цеглу для бічних стінок. Порізати цегла можна болгаркою або алмазним кругом. Кладка похилої стінки виконується з перев’язкою цегли з бічними стінками і між собою.

Верхній ряд цегли стінки з нахилом необхідно вивести на рівень горизонтального ряду, а після зрізати болгаркою. У вас повинна вийти горизонталь. Далі процес кладки аналогічний попередньому способу.

Установка ревізійної дверцята

Экран под ванну своими руками

Після виконання кладки слід встановити ревізійну дверцята. Для спрощення завдання, ви можете придбати його з пластику в будівельному магазині. Ще варіант – самостійно виготовити її з оцинкованого/алюмінієвого профілю, який потім можна обшити пластиковими панелями або іншими отелочными матеріалами.

З пластика

Экран под ванну своими руками

Для виготовлення каркаса вам знадобиться встановити брус або металевий профіль, а після здійснити монтаж стартового профілю, на який і буде кріпитися вагонка з пластику.

Щоб конструкція була більш жорсткою потрібно встановити профілі посередині екрану. Це слід враховувати, тому що вагонка може деформуватися і втратити форму від незначних механічних навантажень.

Нижній профіль потрібно прикрутити до підлоги і обробити герметиком. Пластикову вагонку потрібно нарізати на смуги, рівні висоті екрана. Їх потрібно завести краями в стартовий профіль. Так, поступово весь екран буде заповнений вагонкою. У місці установки ревізійної дверцята потрібно прорізати прямокутник. Потім можна здійснити монтаж дверцят, яку можна придбати в тому ж магазині, що і вагонку.

Установка розсувного екрану

Экран под ванну своими руками

Якщо вам потрібні додаткові полички, то ви можете встановити їх під ванною. При бажанні закрити їх від сторонніх очей, встановіть розсувний екран. Його можна зробити так, щоб полички відкривалися вертикально.

Вертикальні конструкції закріплюються на газових підйомниках або інших кріпленнях, використовуваних у виробництві меблів.

Якщо вам належить вибрати одну з моделей стандартних розсувних екранів і встановити її під ванною, то пропонуємо вам ознайомитися з деякими особливостями продукції цього плану. Стандартна довжина екранів – 1,5 і 1,7 м. Універсальні конструкції можна зменшувати по довжині. По висоті вони бувають – 50,6 см, 55 і 56 див. Конструкції оснащені регульованими ніжками.

Экран под ванну своими рукамиРозсувний екран

Простий варіант розсувного екрану – це готова конструкція, яка складається з алюмінієвої/пластикової рами з двома панелями. Більш складні моделі додатково оснащені ящиками з поличками для зберігання миючих засобів побутової хімії. Панелі бувають скляними або з оргскла.

Якщо вам потрібно встановити екран під ванну в маленькому приміщенні, то для візуалізації збільшення простору можна встановити дзеркальну конструкцію.

Екран під ванну слід вибирати в залежності від потреб і особливостей дизайну інтер’єру. Усе упирається у бюджет і особисті переваги. Якщо у вас ще є запитання по темі, то задавайте їх нашому експерту. При бажанні поділитися особистим досвідом, пишіть коментарі до статті.

Відео

Фото

Экран под ванну своими рукамиАжурний

Экран под ванну своими рукамиШторка-екран

Экран под ванну своими рукамиГратчастий

Экран под ванну своими рукамиРозсувний

Экран под ванну своими рукамиОригінальний екран

Экран под ванну своими рукамиЕкран з виїмкою для ніг

Экран под ванну своими рукамиПід ванну з дверкою

Экран под ванну своими рукамиОбкладений плиткою

Экран под ванну своими рукамиЗ мозаїки

Экран под ванну своими рукамиДерев’яний екран

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code