Двері для лазні та сауни своїми руками

Власна лазня в приватному будинку або на дачі традиційно є предметом гордості сімейства. При цьому лазня служить не тільки місцем спілкування і відпочинку членів сім’ї і гостей, але і як оздоровчий майданчик. На даний момент часу лазня є у більшості власників заміських будинків. Після важкого трудового тижня так приємно розслабитися із сім’єю або з колегами по роботі, подихати свіжим повітрям, і, звичайно, попаритися в лазні.

Якщо ви плануєте будівництво лазні, то необхідно врахувати не тільки вартість матеріалів і складових, тобто не тільки вартість споруди. Дуже важливо включити у витратну кошторис вартість вікон, дверей, меблів для лазні або купелі. Будівництво лазні передбачає значні матеріальні витрати. Одним із способів заощадити, є виготовлення дверей в лазні своїми руками. Незалежно від того який тип лазні ви плануєте зводити, як і в будь-якому приміщенні, тут необхідна двері.

Особливості простору парилки

Дверь для бани и сауны своими рукамиПідготовка дверного отвору

1. Двері повинна бути неширокою і низькою, щоб «не випускати» жар з приміщення.

2. Двері по техніці безпеки повинна відкриватися назовні. Дане умова необхідно дотримуватися з двох основних причин:

 • Залізні петлі, на яких тримається двері, перебуваючи всередині парильного відділення, будуть сильно нагріватися. Щоб уникнути опіків, петлі варто розмістити зовні приміщення.
 • Двері повинні легко відкриватися або з невеликими зусиллями, щоб парильне відділення можна було залишити в будь-який момент.

3. Обов’язковою умовою грамотної установки дверей є наявність невеликого порогу з обов’язковим зазором між підлогою і нижнім краєм, який буде служити для циркуляції повітря з парильного відділення в передбанник.

4. Рекомендується встановлювати двері, оббиті теплоізолюючими матеріалами, найкращими з яких є:

 • мінеральна вата;
 • повсть.

5. Петлі для дверей в лазню краще вибирати з латуні. Також необхідно врахувати, що двері може в будь-який момент закритися, якщо ви встановите засувки.

Ось, мабуть, і всі основні вимоги та рекомендації, якими слід керуватися при самостійному виборі, виготовленні та монтажу банної двері. Тепер ви знаєте, як встановити двері в лазні, в іншому ви можете втілити в життя всі свої задуми щодо оформлення банного приміщення.

Рекомендації по вибору

Дверь для бани и сауны своими рукамиУстановка в зрубі

 • Двері може бути як одностулкової, так і двостулкової. Традиційно в лазні встановлюють одностворчатую двері. В парильні й сауні більшою популярністю в даний час користуються двостулкові двері.

Розмір банної дверей повинен бути менше дверного стандарту для квартири чи будинку, це буде перешкоджати сильному виходу пари з парилки.

Зробити двері для лазні – не така складна задача, як може здатися на перший погляд. Одним з найпростіших способів самостійного виготовлення дверей, є наступна технологія.

Що потрібно для роботи

Дверь для бани и сауны своими рукамиВам необхідні:

 • дві дерев’яні рами;
 • ДВП;
 • повсть або мінеральна вата;
 • водостійкий дерев’яний матеріал;
 • антисептик;
 • вологостійке речовина.

Отже, на початковому етапі потрібно обшити дерев’яні рами ДВП з обох сторін. Вільний простір потрібно заповнити повстю або мінеральною ватою, вибір найбільш підходящого матеріалу залишається за вами. У будь-якому випадку якісне заповнення забезпечить вам на виході дуже гарну теплоізолюючу двері, зберігає тепло в лазні. Дуже важливо враховувати при виготовленні дверей розмір рами. Внутрішня частина повинна вільно, без будь-яких зусиль входити в зовнішню. При цьому зовнішня рама повинна точно відповідати розмірам дверного отвору.

Зсередини вже обшиту і утеплену двері слід покрити водостійким дерев’яним матеріалом, в якості якого чудово підійде вологостійка фанера.

Крім усього іншого, двері слід просочити вологостійким речовиною. Варто врахувати, що поверхня потребує також попередній обробці антисептиком.

Рекомендації

Дверь для бани и сауны своими рукамиУтеплення мінеральною ватою

 • Дверь для бани и сауны своими рукамиВиготовлення дверного полотна Традиційна висота банної двері становить близько 170 см, ширина – 80 див.
 • Зовнішня теплоізоляція двері вітається. Важливо при цьому особливу увагу приділити утепленню країв оббивки спеціальним валиком з повітронепроникного і пружного профілю. Якщо ви все-таки вирішили задіяти в пристрої двері шпінгалет або клямку, то:
 • необхідно розташовувати будь-що фіксує механізм усередині лазні. Зовнішні клямки становлять небезпеку для парильника, так як двері може ненавмисно закритися. Останнім часом на банних дверях роблять по два запору: зверху і знизу. Такий механізм забезпечує хорошу герметичність дверей, гарантуючи разом з цим безпека знаходяться в парилці людей.
 • Що стосується ручок та гачків в лазні, то тут перевагу варто віддати виробів із дерева, щоб уникнути можливих опіків в процесі розпалювання банної печі.

На завершення, окремо варто розглянути питання про виготовлення дверей для мийних кімнат в лазні.

Невелика температура і висока вологість можуть сприяти розбухання двері, яка в кінцевому підсумку може заклинити і вже не встати на місце. Також важливо звернути увагу на породу дерева, з якого виконується двері.

Рішення проблеми розбухання дверей в лазні залишається за альтернативним варіантом – дверима для лазні, виготовленої з використанням склопластику. В даному випадку достатньо використовувати для дверей одну раму. Технологія досить проста: раму потрібно утеплити мінеральною ватою або пінопластом, потім двері необхідно обробити вузькими листами склопластику.

Зовнішні і робочі характеристики таких дверей зумовлюють їхню популярність. Здатність переносити високу вологість – головне їх гідність. Для забезпечення максимальної герметичності, кріплення для дверей потрібно встановити і зверху, і знизу.

Пам’ятайте, що при виготовленні банної двері в першу чергу слід керуватися принципами, що гарантують безпеку проведення часу в лазні.

Відео

Невеликий фільм отриманого результату:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code