Дров’яні каміни своїми руками

Дров’яний камін – це вогнище з відкритою топкою, який несе декоративну і опалювальну функцію. Каміни з опаленням дровами рекомендується зводити в приватних будинках і на дачах, так як дозвіл на зведення каміна в житловому багатоповерховому будинку отримати практично неможливо. Будівництво каміна займає багато часу і потребує значних фінансових витрат.

У даній статті ми поговоримо про те, як зробити дров’яної камін своїми руками, дамо креслення, фото і відео інструкції.

Зводити конструкцію потрібно з дотриманням норм пожежної та технічної безпеки.

Підготовчі роботи

Дровяные камины своими рукамиПроектування

Починати зведення дров’яного каміна необхідно з ретельної розробки проекту. Потрібно скласти хоча б звичайний креслення, який в подальшому допоможе у процесі зведення цього пристрою, а також стане в пригоді під час розрахунку необхідної кількості витратних, загальнобудівельних та оздоблювальних матеріалів.

В першу чергу слід визначитися з місцем розташування дров’яного каміна в приміщенні.

Найкраще місце для будівництва дров’яного каміна – це несуча фасадна або внутрішня стіна або кут, в якому перетинаються дві несучі стіни.

Головне, не розміщуйте вогнище в місці, продувається сквозняком або біля сходового маршу. Небажано будувати його також напроти віконних прорізів.

Далі слід визначитися з розмірами споруди. Розміри вогнища залежать від ставлення його параметрів до об’єму приміщення. Щоб дров’яної камін не був причиною задимленості кімнати і володів хорошою тепловіддачею, потрібно ретельно розрахувати співвідношення між шириною порталу, висотою топки і глибиною топливника.

Конструктивні особливості

Дровяные камины своими руками

Конструкція каміна складається з димової труби і топливника. Не можна робити топливник занадто глибоким. Якщо не дотримуватися цих правил, в кімнаті буде недостатньо тепла. Всередині каміна, там, де топливник з’єднується з димової трубою, встановлюють газовий поріг. Його функція полягає в запобіганні перепаду потоку повітря, що надходить в камін, та перешкоджання вильоту з топки жарин. Завдяки регулювання повітряного потоку, яке здійснюється цим порогом, сажа і дим не будуть потрапляти в приміщення.

Ширину порогу конструюють у відповідності з шириною димової труби, або роблять трохи більше. Буде досить перевищення 1-2 див. Газовий поріг не повинен звужувати димову трубу, щоб уникнути задимлення, він зводиться строго горизонтально.

Дров’яні каміни мають відносно слабкою тягою. Тому над ними встановлюють ковпаки, в яких накопичується дим, щоб через якийсь час вивести його назовні.

Технологія будівництва

Дровяные камины своими рукамиФундамент Спочатку потрібно побудувати основу дров’яного каміна, тобто побудувати для нього фундамент. Для цього готують котлован глибиною приблизно 50-60 см, і вистилають дно шаром гравію. Поверх гравію (щебеню) засипають пісок і заливають зверху цементний розчин. Підстава роблять нижче рівня підлоги орієнтовно на 10 див.

Фундаментне підстава каміна не можна пов’язувати з фундаментом будинку, щоб уникнути розтріскування конструкції під час опади та подальшої експлуатації.

Перед тим як будувати камін, між фундаментом будинку і підставою каміна прокладають два ізоляційних шари руберойду.

Цегляну кладку дров’яного каміна роблять з вогнетривкої цегли хорошої якості за допомогою кельми, обов’язково заздалегідь замочивши камінь у воді (хоча б на добу). Розчин для облаштування топливника і димозбірника, який роблять з глини і піску, вирівнюють рукою, а потім підтирають надлишки, роблячи кладочну поверхню більш рівною і гладкою. Щоб досягти рівного нахилу задньої стінки, у неї заздалегідь вмуровують екран, а склепіння вогнища викладають із цегли за допомогою ступеневого напуску.

Дровяные камины своими рукамиКладка

Камінну полицю, як один з основних елементів зовнішньої конструкції каміна, можна викладати різної форми або виготовляти з різних матеріалів. Необхідно пам’ятати, що її обов’язково потрібно заздалегідь захистити від зайвого тепла, за допомогою внесення в конструкцію каміна додаткових шарів каменю, цегли або бетону.

Так як зробити дров’яної камін самостійно непросто, слід постійно дотримуватися складеного креслення. Щоб вогнище вийшов довговічним і міцним, потрібно стежити за горизонтальністю кладки, геометрією кутів і пропорційністю габаритів. В обробці каміна можна використовувати натуральні і штучні облицювальні матеріали: мармур, доломіт, кераміку або граніт. У більш традиційному варіанті, настільки популярному сьогодні стилі кантрі або Середземноморському стилі, зовнішню обробку можна залишити у вигляді цегляної кладки або просто ретельно обштукатурити і пофарбувати.

Дотримуючись цих рекомендацій, можна швидко і якісно самостійно облаштувати у своєму домі надійний і довговічний дров’яної камін.

Відео

Процес створення дров’яного каміна докладно розглянуто в наступному відео:

Також вам буде цікаво дізнатися про процес створення печей-камінів:

Креслення

Завдяки цим кресленнями ви зможете уявити собі конструкцію камінів, що допоможе вам їх спорудити без сторонньої допомоги:

Дровяные камины своими рукамиСхеми різних камінів

Дровяные камины своими рукамиСхема топки

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими рукамиРозміри

Дровяные камины своими рукамиПорядовка

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими рукамиКолпаковая піч-камін на 2 ряду

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Дровяные камины своими руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code