Дренажний колодязь своїми руками

Купівля земельної ділянки завжди передбачає турботи. Не кожен може дозволити покупку хорошої землі, тому доводиться робити спроби щодо її поліпшення. Велика проблема для багатьох ділянок – залягання підземних вод близько до поверхні.

Небезпека

Дренажный колодец своими рукамиРозташування дренажних колодязів

Більшість людей не знають, що довго стоїть на ділянці дощова вода, відноситься до ознак високого рівня підземних вод. Тільки коли волога добирається до будівель і руйнує фундамент, люди починають замислюватися про вирішення цієї проблеми серйозно. Одним із способів усунення підземних вод є спорудження спеціального резервуара.

Надлишок вологи в землі призводить до розмноження бактерій, які небезпечні для людини. На городі надлишок води теж шкідливий, так як зменшується врожайність овочів, і гниють плодові дерева. У холодну пору вода перетворюється в лід і розриває коріння дерев, асфальт і цегляну кладку.

Різновиди дренажних колодязів

Дренажный колодец своими рукамиОсновні частини збірного колодязя

 • оглядового;
 • колекторний;
 • поглотительный;
 • поворотний.

Поворотні

Дренажный колодец своими рукамиКолодязь з насосом

Використовуються такі резервуари для очищення від забруднень насосів (проводиться періодично). Установка поворотних колодязів проводиться на поворотах і в місцях з’єднання труб. Природно, що на кожному повороті вони потрібні, але через один – обов’язкові. Поворотні колодязі називають ще інспекційними.

На розмір інженерної споруди впливає складність майбутніх ремонтних робіт, а, точніше, буде необхідно людині спускатися вниз для ремонту обладнання.

Оглядові

Дренажный колодец своими рукамиОглядовий колодязь

Ці «резервуари» потрібні для того, щоб контролювати ефективність каналізаційних процесів і проведення інспекцій системи. Шахту дренажного колодязя роблять з діаметром від метра, щоб чоловік міг через неї спуститися до системи для перевірки її стану.

Поглинальні

Дренажный колодец своими рукамиПоглотительный

Друга їх назва – фільтруючі. Такий дренажний колодязь потрібен там, де неможливо відвести воду, але потрібно осушення території. У глибину такий резервуар повинен бути не менше 2 метрів.

Монтаж поглинального колодязя

 1. Починається весь процес з риття ями.
 2. Після закінчення «брудної» роботи, необхідно засипати щебенем дно і встановити трубу, що має в діаметрі не менше півтора метрів.
 3. У встановлену ємність (трубу) засипаємо щебінь чи інший великий матеріал (підійде бита цегла і гравій).
 4. За зовнішньою стінкою труби теж треба засипати гравій.
 5. Зверху дренажного колодязя необхідно постелити геотекстильне полотно і накрити його дерном.

Колекторні

Дренажный колодец своими рукамиКолекторний колодязь

Водоприймальні резервуари є останньою ланкою в системі, в якому йде збір води до її перегонки за ділянку. Щоб спростити монтаж, можна придбати пластикові ємності. Вони повністю готові до експлуатації і герметичні.

Матеріали

Дренажні колодязі сильно різняться між собою за матеріалом виготовлення, глибини і діаметру. Стандартним сировиною для їх виробництва виступають бетон і пластик.

Бетонні колодязі

Дренажный колодец своими рукамиБетонні дренажні колодязі

Ці конструкції включають кільця різних діаметрів. Установка такого інженерного резервуара проводиться краном-маніпулятором. Довговічність, ефективність і міцність вважаються перевагами, тоді як трудомісткість монтажу змушує задуматися про його необхідність.

Пластикові колодязі.

Дренажный колодец своими рукамиШахта колодязя

Вони ефективніше і практичніше, тому наполегливо витісняють бетонні аналоги. Монтувати ці резервуари простіше і на порядок швидше, так як вони мають меншу масу і вартість. На пластикові ємності не діє корозія, тому і тривалість експлуатації відповідна – 50 років. Труби до пластикових криниць приєднуються манжетами, здатними зберігати герметичність багато років. Таким виробам не страшні видавлювання з землі в холодну пору, тому що кріпляться вони за допомогою ребер жорсткості, що забезпечують надійність установки.

Переваги дренажних колодязів

Дренажный колодец своими рукамиПереваги колодязів

Європейські виробники водозбірних пристроїв пропонують зменшення їх діаметра і настійно рекомендують до використання пластикові ємності. Дійсно, є кілька аргументів, які підтверджують їхню правоту:

 1. Компактність. Чотири криниці з бетону з діаметром метр будуть виглядати неестетично по кутах маленького садового будиночка.
 2. Тривалість експлуатації. Бетонні інженерні споруди руйнуються вже через 6 років, тоді як пластикові ефективні більше 50 років.
 3. Невелика вартість. Пластиковий колодязь легко встановити, друзів покликавши на допомогу, тоді як для укладання бетонних кілець необхідна спецтехніка, вартість послуг якої непомірно велика. Пластиковий резервуар можна використовувати відразу після установки і приєднання труб, тоді як у бетонній його аналогу доведеться займатися монтажем спеціального устаткування.
 4. Екологічно чистий.
 5. Легкість збірки.

Дренажні колодязі необхідні для більшості дільниць, але не завжди є можливість їх зробити. Сучасні технології дозволяють вибрати кілька варіантів цієї інженерної споруди, які відрізняються за складністю монтажу, вазі, об’єму, вимогам і тривалості експлуатації. Сам же процес установки, особливо вже готових колодязів, досить простий.

Відео

Фото

Дренажный колодец своими рукамиУстановка дренажного колодязя

Дренажный колодец своими рукамиКутовий

Дренажный колодец своими рукамиДренаж на ділянці

Дренажный колодец своими рукамиПластиковий дренажний колодязь

Дренажный колодец своими руками

Дренажный колодец своими рукамиОтвір для відводу води

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code