Димар з цегли своїми руками

Одним з найважливіших елементів опалювальної системи є димар. Якщо все виконано згідно з технологією, то дим буде виходити вгору – назовні, а тепло – поширюватися по кімнаті. Процес кладки димоходу з цегли відмінно зможе виконати майстер або досвідчений будівельник. При бажанні заощадити час і гроші побудувати димар з цегли своїми руками можна і неспеціалісту, для цього досить дотримуватися декількох рекомендацій.

Основні вимоги до зовнішнього будівництва

Дымоход из кирпича своими руками

Під час кладки димоходу необхідно дотримуватись певних норм і правил, завдяки яким експлуатація опалювальної системи буде абсолютно безпечною:

  1. Виключити наявність горизонтальних ділянок, так як на них будуть відкладатися відпрацьовані гази.
  2. Якщо дах має плоску форму, то зовнішня частина димаря повинна мати як мінімум 1 м висоти.
  3. У випадках коли покрівля має скатний форму, то необхідно обчислити відстань від місця для димоходу до конька, якщо воно менше 150 см, то він повинен підноситися на 50 см у висоту, якщо близько 300 см – на одному рівні.

Для правильного розрахунку цього параметра може знадобитися консультація фахівця, щоб дотримати всі норми і правила пожежної безпеки.

Розраховуємо розмір і конфігурацію

Дымоход из кирпича своими рукамиСхема пристрою цегляного димоходу

Перш ніж приступити до кладки, необхідно зробити деякі розрахунки. З цим процесом цілком можна впоратися самостійно. При правильному розрахунку вийде якісний димар, а, значить, кількість палива для обігріву буде зведено до мінімуму, всі відходи від згоряння будуть без труднощів виходити назовні, а в приміщенні буде циркулювати свіже повітря.

Правильно розрахований параметр висоти димаря дозволить організувати хорошу тягу, а це означає, що процес згоряння буде максимально якісним і ефективним.

Пожежну безпеку розраховувати необхідно в залежності від товщини стін: широкі – будуть довго нагріватися, в той час як один шар цегли прогріється всього за годину.

Проводити розрахунки кожного параметра необхідно в індивідуальному порядку в залежності від приміщення, покрівлі, а також виду системи опалення.

Вибираємо цеглу та розчин готуємо

Дымоход из кирпича своими руками

Другим важливим підготовчим етапом є вибір будівельного матеріалу. Під час укладання димоходу знадобиться тільки цегла і цементний розчин. Дуже важливо правильно підібрати вид цегли. Вибирати варто вогнетривкий і максимально якісніше тип, у якого всі сторони максимально гладке і рівне. Форма кожного елемента повинна мати однакові розміри.

Потім необхідно приступити до підбору складових розчину. До складу повинні входити: пісок, глина, вода, цемент. Кожна складова впливає на якість димоходу: дрібна фракція піску, високоякісний цемент, глина без домішок. Маючи такі вихідні матеріали можна самостійно побудувати будь-димар.

Процес кладки

Дымоход из кирпича своими руками

Інструменти для кладки димоходу:

  • болгарка (для нарізу цегли певного розміру);
  • лінійка;
  • маркер (для точності даних).

Перед тим як викласти димар з цегли, необхідно врахувати один важливий момент – шар розчину повинен бути маленьким, щоб вийшла міцна і надійна конструкція. Процес кладки стандартний – як і для будівництва будь-якої будівлі: кожен ряд повинен бути зсунутий на половину цегли вбік, щоб отримати максимальне зчеплення.

При формуванні оброблення та видри фахівці рекомендують використовувати металеві прути, які необхідно вмонтувати в цегляну кладку, але при цьому арматура не повинна перетинати димовий канал. Як зробити засоряемость димоходу мінімальної, щоб сажа всередині практично не осідав на стінках? Необхідно згладити стінки конструкції за допомогою штукатурки.

Під час зведення стін димоходу слід залишати невеликі отвори, щоб процес очищення не приносив незручностей.

Будуємо стояк

Дымоход из кирпича своими руками

Стояк необхідно скласти на горищі (даху), при цьому він повинен бути виконаний впритул до покрівлі. В ній безпосередньо проробляється отвір (або частково розбирається дах), через яке і буде проводитися труба назовні. Висота стояка повинна бути вище, ніж висота коника.

Приблизно через 10-15 рядів необхідно виконати шийку димоходу, параметри якого виконуються за бажанням. В самому кінці облаштувати оголовок, зверху якого можна встановити ковпак або флюгер.

Щоб закінчити будівництво, потрібно зробити кріплення і теплоізоляцію, що забезпечує ефективну роботу опалювальної системи.

Як видно, вибудувати димар з цегли можна самостійно, якщо враховувати рекомендації фахівців і дотримуватися технологію. Для ознайомлення з наочними процесами достатньо переглянути спеціальне відео, в якому враховані всі дрібниці. Якщо у вас є питання по темі, то пишіть їх в коментарях до статті.

Відео

Переглянувши відео, ви зможете ознайомитися з технологією кладки цегляного димаря для каміна:

Схеми

Завдяки цим схемам ви зможете здійснити якісну цегельну кладку:

Дымоход из кирпича своими рукамиСхема порядку кладки димоходу

Дымоход из кирпича своими рукамиУстановка димохідної труби і цегляної кладки

Дымоход из кирпича своими рукамиСхема кладки димоходу з цегли

Дымоход из кирпича своими рукамиУстановка димоходу в будинку

Дымоход из кирпича своими рукамиСхема розташування димоходу в будівлі

Фото

Дымоход из кирпича своими рукамиОдностінний димар

Дымоход из кирпича своими рукамиГільзування цегляного димоходу

Дымоход из кирпича своими рукамиТеплоізоляція димоходу

Дымоход из кирпича своими рукамиОголовок з цегли

Дымоход из кирпича своими рукамиОбвал димоходу із-за недотримання технології при будівництві

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code