Декоративні панелі для внутрішньої обробки стін

У пошуках оригінальних рішень по обробці стін і стелі у житловому приміщенні деякі зупиняють свій вибір на декоративних панелях. Такий матеріал може служити як елементом декору, так і основною обробкою. Існує чимало типів декоративних панелей, які в більшості випадків відрізняються високою вологостійкістю, термостійкістю і звукоізоляцією.

Якщо ви ще не визначилися з вибором, то варто дізнатися деякі переваги цієї технології облицювання стін. Декоративні панелі для внутрішньої обробки стін відмінно приховують всі нерівності. Це дозволяє економити при проведенні оздоблювальних робіт, а саме на вирівнюванні стін штукатурними сумішами. У цій статті будуть розглянуті різні варіанти декоративних панелей, монтаж яких можна здійснювати в кухні, ванній, передпокої і навіть житловій кімнаті.

Види і характеристики декоративних стінових панелей

Стінові облицювальні панелі на відміну від інших оздоблювальних матеріалів мають масу переваг. Для їх монтажу немає необхідності вирівнювати основу. За короткий проміжок часу можна обробити велику площу стіни. На ринку вони представлені безліччю різних форм, розмірів, фактур і забарвлень. Завдяки цьому, ви зможете вибрати саме ті панелі, які найкращим чином відповідають обраному стилю приміщення.

Існує три основних види декоративних панелей:

 1. Рейкові.
 2. Листові.
 3. Плиткові.

Рейкові. Їх кріплення здійснюється за допомогою спеціальних скоб. Ширина виробу може змінюватись в межах 13,5–30 см, довжина 0,9–3 м, а товщина панелі 8-12 мм

Плиткові. За формою плиткова панель квадратна. Стандартні розміри плитки 30×30 і 90×90 див.

Листові. Нагадує листову фанеру, зверху якої наноситься малюнок. Товщина такої панелі коливається від 3 до 6 мм, а розміри 1,22 х 2,44 м.

Декоративные панели для внутренней отделки стенВиди декоративних панелей

Для їх виготовлення використовуються різні матеріали:

 • Полівінілхлорид.
 • Деревно-волокниста плита.
 • Деревно-стружкова плита.
 • МДФ.
 • Пробка.
 • Дерево.
 • Гіпсові.
 • ДВП.

Якщо говорити про позитивні сторони декоративних панелей, то тут можна виділити наступне:

 • Швидкий і легкий монтаж. При закріпленні стінових панелей відсутня потреба проводити попередню підготовку стін. Для їх монтажу досить мати цвяхи, клей, дерев’яні бруски, степлер і інший кріпильний матеріал.
 • Універсальність. Крім декоративної ролі, вони можуть служити в якості теплоізоляції і звукоізоляції.
 • Простота у догляді. Достатньо час від часу протирати поверхню декоративних панелей вологою серветкою.
 • Економія. На відміну від інших оздоблювальних матеріалів, облицювання стін панелями – економний варіант.
 • Дизайнерські рішення. Декоративні панелі можна клеїти в різних напрямках, наприклад, по вертикалі, горизонталі, діагоналі і навіть ромбом.
 • Довговічність. Поверхня панелей стійка до механічних впливів.

Дерев’яні панелі

Декоративні панелі для облицювання стін з масиву дерева є однією з найпопулярніших обробок. Хоча існує безліч альтернативних варіантів, цей матеріал не втрачає попит. Пояснюється це тим, що він екологічний, а фактура дерева передає особливий настрій оточуючим. Тим більше, жоден матеріал не зможе успішно імітувати структуру деревини.

Декоративные панели для внутренней отделки стенОздоблення стін декоративними дерев’яними панелями

Їх можна встановлювати практично в будь-якому приміщенні: житловій квартирі, вітальні, ресторані, офісі. Плюс до всього, їх монтаж досить простий.

Варто зауважити, що зовнішній вигляд залежить від способу обробки верхнього шару. Існує кілька методів обробки декоративних панелей:

 1. Лакування. Лак дозволяє деревині стати більш вологостійкої і мати більш привабливий вигляд.
 2. Ламінування. Поверхню деревини глянцева, плюс до цього, вона набуває додаткові захисні властивості.
 3. Шпонування. На дерево наноситься шпон цінних порід натурального дерева. Такі панелі володіють красивим зовнішнім виглядом.

Метод з’єднання

Відомо два методи кріплення:

1-й спосіб – паз-гребінь. У цьому випадку забезпечується щільна стикування всіх елементів. Також такий метод з’єднання дозволяє створити єдиний малюнок.

2-й спосіб – паз-паз. При цьому методі стикування не будуть збігатися кольору і розшивка.

Додатково дерев’яні декоративні панелі декоруються плінтусами, рейками і галтелями.

Декоративные панели для внутренней отделки стенВикористання декоративних дерев’яних панелей різних порід деревини, додає приміщенню вишуканого вигляду

Види деревини

Для виготовлення таких панелей використовується деревина таких порід дерев: сосна, вишня, бук, ясен, ялина, кедр, вільха, дуб, клен. Кожна деревина має свою неповторну фактуру. Можна поєднувати в одній панелі декілька порід деревини, накладаючи її шарами. Для цього існує спеціальна техніка, де під високою температурою і тиском надійно скріплюються шари різних порід деревини.

Види і відмінності

Сьогодні відомо кілька методик виготовлення декоративних дерев’яних панелей, які представлені в таблиці:

Декоративные панели для внутренней отделки стенБагатошарова дерев’яна панель

Багатошарова дерев’яна панель найпоширеніша. Верхній шар виконаний з шпону дорогої деревини, а середній – з менш цінної деревини. За зовнішнім виглядом вони нагадують цільну деревину.

Склеєна дерев’яна панель

Склеєна панель. Застосовуються хвойні породи дерев. З успіхом справляється з вологою атмосферою. Не відбувається утворення грибків і плісняви.

Декоративные панели для внутренней отделки стенСклеєна панель з шпону

Клеєна панель з шпони. Складається виріб з декількох шарів тонкого шпону, які склеєні між собою. Для додання заготівлі високої міцності, шари склеюються перпендикулярно один одному. На відміну від цільного масиву, вартість клеєної панелі значно нижче. Найчастіше така панель використовується для обробки стельової поверхні.

Шпонована ДСП

Шпонована ДСП. Верхній шар виготовлений з натурального шпону, а внутрішній – на основі ДСП. Заготовки мають велику вагу, тому застосовуються рідко.

Декоративные панели для внутренней отделки стенЦілісний масив

Цілісний масив. Це найдорожчий матеріал для декоративного оздоблення стін. Малюнок і фактура відповідають обраної породи деревини.

Переваги:

 • Прекрасний зовнішній вигляд.
 • Екологічність матеріалу.
 • Сприяють теплозбереження.
 • Довговічність.
 • Простий монтаж.
 • Простота в обробці.
 • Можливість приховати ті чи інші комунікації.
 • Через деякий час можна перефарбувати.

Серед недоліків виділяється:

 • Низький рівень вологостійкості.
 • Високий ризик загоряння.
 • Висока вартість декоративної панелі.

Панелі з МДФ і ДСП

Матеріал ДСП і МДФ відрізняються за технологією виробництва. На відміну від ДСП, декоративні панелі МДФ значно якісніше. Пояснюється це застосуванням якісних сполучних речовин при виробництві МДФ.

Щоб легше було зробити вибір, враховуючи всі особливості матеріалу, порівняємо МДФ і ДСП між собою за кількома критеріями:

Характеристики

Порівняння ДВП і МДФ

Безпека

У ДСП застосовуються шкідливі сполучні смоли мочевиноформальдегиды і фенолформальдегиды. Навіть у невеликих кількостях вони можуть негативно позначитися на людському організмі. МДФ панелі, в свою чергу, виконані з натуральних матеріалів.

Вологостійкість

Як МДФ, так і ДСП покриваються спеціальними водовідштовхувальними складами. Однак у результаті тривалого впливу вологи ці матеріали починають приходити в непридатність. Єдина різниця в тому, що ДСП розбухає і деформується швидше, ніж МДФ.

Обробка

Поверхню ДСП нерівна і пориста. Тому для її фарбування слід попередньо зробити її обробку зачистити і прошпаклювати. Що стосується МДФ панелей, то їх поверхню вже має спеціальне покриття, тому вони готові до покраски та іншої обробки відразу.

Пожежна небезпека

МДФ має низький рівень опірності високій температурі.

Особливості декоративних панелей МДФ

МДФ панелі виходять внаслідок методу сухого пресування деревної тирси. При цьому матеріал обробляється під високим тиском і температурою. Щоб матеріал був дуже якісним і стійким до зносу, в нього додають карбамідні смоли.

Декоративные панели для внутренней отделки стенМДФ панелі

Панелі, зроблені з МДФ, мають такі переваги:

 • Простий монтаж.
 • Не вимагають особливого догляду під час експлуатації.
 • Перед монтажем немає потреби проводити серйозну підготовку поверхні. Стан стін ніяк не позначається на якості обробки.
 • Можливість монтувати панелі в будь-якому напрямку: діагональ, поперек або уздовж стіни.
 • Утворюється подпанельное простір після монтажних робіт можна використовувати для прокладки комунікацій, наприклад, електричних проводів, інтернету тощо.

Варто виділити 3 види МДФ-панелей:

 • Цельнопрессованные.
 • Ламіновані.
 • Вологостійкі.

Вони відрізняються методом виробництва, технічними характеристиками і декоративними властивостями. Наприклад, цельнопрессованные плити мають гладку поверхню з двох сторін. Ламіновані відрізняються тим, що лицьова поверхня покривається тонкою полімерною плівкою. Завдяки цьому, стійкість по відношенню до механічного впливу, вологи і т. п. збільшується. При цьому плівка може мати найрізноманітніші кольори і оформлення.

Що стосується вологостійких МДФ-панелей, то їх виробництво здійснюється з більш щільного матеріалу. За основу йдуть високоякісні породи деревини. Внаслідок цього подібні панелі використовуються для обробки ванн, лоджій, балконів та інших приміщень з високим рівнем вологості.

Декоративные панели для внутренней отделки стенШпоновані панелі МДФ

Декоративні панелі з МДФ також відрізняються за методом оформлення лицьової сторони:

 • Пофарбовані. Чорнова поверхня обробляється спеціальною фарбою, яка згладжує всі нерівності і надає виробу глянцевий або матовий вигляд.
 • Глянцеві. Лицьова сторона виробу ламінується прозорою полімерною плівкою.
 • Шпоновані. Мають фактурою справжньої деревини. Досягається такий ефект шляхом накладання на поверхню МДФ тонкого шару шпону з деревини, товщиною до 3 мм, При цьому можна використовувати ясен, дуб і інші породи дерев.

Особливості декоративних панелей ДСП

ДСП виходить внаслідок пресування стружки, яка змішана з термореактивними смолами. Головні її переваги:

 • Стійкість до механічних впливів.
 • Міцність.
 • Низький показник по звуко – і теплоізоляції.
 • Простота в обробці.
 • Низька вартість.
 • Простий монтаж.

Декоративные панели для внутренней отделки стенДСП панелі

Листи ДСП покривають шпоною або ламінують спеціальним пластиком. Відомо кілька їх різновидів:

 • Матова поверхня. Застосовується дизайн під натуральний камінь, дерев’яні текстури або текстиль.
 • Глянсова поверхня. Застосовується дизайн під імітацію дерева, каменю, плитки, мармуру і навіть рослинних візерунків. В якості покриття може використовуватися спеціальна фініш-плівка, покривається лаком. Вона стійка до подряпин і стирання.

Також варто виділити кілька різновидів декоративних панелей з ДСП:

Рейкові

Панелі з’єднуються за технологією шип-паз, а до решетування фіксуються цвяхами. Ця обробка витримає вагу підвісних аксесуарів, полиць і інших виробів. Розміри виробу варіюються в таких межах: товщина 12 мм, ширина 12,5–30 см, довжина 2,4–3,7 м.

Плитка

До стіни кріпляться на рейковий каркас цвяхами, саморізами або з допомогою спеціального клею. Розміри декоративної панелі знаходяться в межах від 300×300 до 980×980 мм

Листові

До стіни клеяться спеціальним клеєм або прикручуються на каркас саморізами. Товщина декоративного листової панелі ДСП – 6-8 мм, довжина – 1,22–2,44 м. Додатково панелі відбуваються профілями, карнизами, декоративними куточками і тому подібним.

Скинали

Переважно використовується для облаштування кухонного фартуха. При його виробництві застосовується вологостійка плита з фінішним покриттям від 6 до 12 мм. Враховуючи особливість покриття, отвори для розеток та інших комунікацій слід виконувати дуже обережно.

Плити ДСП випускаються з різною маркуванням і класифікацією за якістю:

 • Е1. В таких плитах міститься не менше 10 м вільного формальдегіду на 100 г сухого ДСП. Такі показники допускаються для виробництва меблів в дитячу кімнату.
 • У2. В такому матеріалі може перебувати на 100 г сухого ДСП від 10 до 30 мг вільного формальдегіду. У цьому випадку використання подібних плит для виробництва меблів заборонено.
 • Super E. Плита цієї класифікації сверхбезопасна. Їх рекомендовано використовувати для обробки житлових приміщень, дитячих кімнат і при виробництві меблів.

Декоративные панели для внутренней отделки стенРейкові панелі в інтер’єрі

Панелі з ДВП

ДВП означає – деревоволокниста плита. Її виготовлення здійснюється на основі деревних відходів. До складу матеріалу обов’язково додаються різні компоненти. За зовнішнім виглядом нагадують звичайний пресований картон. Існує 2 типи декоративних панелей ДВП:

 1. Жорсткі.
 2. М’які.

Декоративные панели для внутренней отделки стенДВП панелі

Жорсткі ДВП

Відмінно справляються з механічним навантаженням і протистоять стиранню. Відштовхуючись від таких технічних характеристик, їх монтують на балконі, туалеті і в коридорі.

Наявність на панелі полімерної плівки дозволяє проводити вологе прибирання, навіть використовувати миючі засоби з наявністю хлору. Під впливом ультрафіолетових променів колір панелей не змінюється. Тому через деякий час, панелі ДВП залишаться в незмінному вигляді.

Виходячи від дизайнерського задуму, декоративні панелі ДВП можуть мати різне покриття: глянець, матове і фактурне виконання.

М’які ДВП

Візуально подібні панелі нічим не відрізняються від жорстких. Різниця в методиці їх виробництва, а також в технічних характеристиках. Їх виготовлення здійснюється виключно з деревини хвойних порід. В якості сполучного речовини використовується лігнін, спеціальний полімерний склад. Це речовина, що добувається з соку смолистої деревини. Подібні панелі вважаються екологічними.

Хоча цей тип ДВП м’який, він має чудові теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості. Товщина панелі в 12 мм дорівнює дерев’яній дошці в 450 мм.

М’який шар облицювання може бути різним:

 • Вінілове покриття, що нагадує шпалери.
 • Шар натурального тростини або лляне покриття.
 • Акрилове водостійке покриття.

Є величезна можливість вибирати будь-які забарвлення, імітації і дизайни декоративних панелей ДВП.

Монтаж виконується такими способами:

 • Для кріплення до стіни — спеціальний клей.
 • До дерев’яної обрешітки — за допомогою скоб і невеликих цвяхів.

Відео, в якому порівнюються МДФ, ДВП і ДСП панелі

Панелі з ПВХ

Декоративні панелі з ПВХ самі практичні і затребувані. Використовується цей матеріал для облицювання стін ванної кімнати, веранд, саун, балконів та інших приміщень. До складу цієї панелі включений полімер вінілхлориду. За рахунок цього матеріал стійкий до хімічних впливів, таких як розчинники, кислоти, луги, мінеральні масла.

Декоративные панели для внутренней отделки стенПВХ панелі

Відомо кілька видів ПВХ панелей:

Декоративные панели для внутренней отделки стенВузька довга вагонка

Вузька довга вагонка. Довжиною 3 м, шириною від 30 до 60 див.

Декоративные панели для внутренней отделки стенПлиткова ПВХ панель

Плиткова панель.

Декоративные панели для внутренней отделки стенКвадратна ПВХ панель

Квадратна ПВХ панель. Розмір сторін може досягати 100×100 см

Декоративные панели для внутренней отделки стенМозаїчні панелі

Мозаїчні панелі.

Серед позитивних сторін цього типу обробки можна виділити наступне:

 • Вологостійкість.
 • Довговічність.
 • Стійкість до перепадів температури.
 • Стійкість до ультрафіолету.
 • Безпека при експлуатації.
 • Звукоізоляція.
 • Простий монтаж.

При купівлі ПВХ панелей обов’язково зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Малюнок повинен бути не пошкоджений, а самі панелі повинні бути цільними без будь-яких сколів.

Що стосується методу кріплення, то відомо кілька методик:

1 метод: на клей.

2 метод: на саморізи або цвяхи.

3 метод: клямерами.

4 метод: скобами.

Що стосується першої методики, то переважно його використовують для мозаїчної ПВХ панелі. Плюс до всього, такий метод монтажу вважається найшвидшим і найдешевшим. У всіх інших випадках необхідно споруджувати металевий або дерев’яний каркас. Якщо приміщення з високою вологістю, деревину слід обробляти спеціальними складами, однак, рекомендується збирати металевий каркас.

Для обробки ванних кімнат часто використовують мозаїчні панелі. Ви можете подивитися підготовлене відео про облицюванні стін пластиковими стіновими панелями у ванній:

Товщина такої панелі становить близько 1 мм. Якщо в інтер’єрі приміщення є колони, то подібні гнучкі панелі легко додадуть їм закінчений вигляд. Застосовуються вони для оздоблення стелі, стін і робочих поверхонь.

Нижче у таблиці приводиться кілька типів мозаїчної панелі і приблизні ціни:

Тип мозаїчної ПВХ панелі

Розмір, мм

Середня ціна за штуку

Біла

485×960

120 р.

Біла

480×950

120 р.

Бірюза

480×950

130 р.

Коричневі візерунки

480×955

130 р.

Ваніль

485×960

135 р.

Релакс

480×950

140 р.

Тераццо Неаполь

485×960

155 р.

Фрукти

485×960

155 р.

Розміри панелей ПВХ

В залежності від виду декоративної пластикової панелі з ПВХ, вони відрізняються своїми розмірами:

Вид

Стандартна ширина, см

Стандартна довжина, см

Рейкова

13-30

90-300

Стінова

15-50

160, 270, 300

Плиткова

30, 98

30, 98

Листова

50-122

98-244

Мозаїчна

480

955

Тип з’єднання

Панелі поділяються на кілька груп:

 • Рельєфні.
 • Безшовні.
 • Мають фаску або руст.

Декоративные панели для внутренней отделки стенРельєфне з’єднання панелей ПВХ

Безшовні ПВХ панелі ідеально підходять для обробки стелі. Внаслідок особливого з’єднання стик практично непомітний. З фаскою нагадують метод з’єднання безшовних панелей. Проте в торцевій частині знаходиться фаска. Під рустом мається на увазі декоративне поглиблення. Їх використовують для обробки стелі/стін.

Переважно для стін використовуються рельєфні панелі. За зовнішнім виглядом вони нагадують вагонку вартість рельєфною вагонки значно вище.

Вибір якісного ПВХ панелі

Враховуючи, що на ринку з’явилася велика кількість неякісних матеріалів серед ПВХ панелей, важливо знати, на що слід звертати увагу. Навіть дорогий товар не завжди найкращий. Існує ряд вимог цього напряму, які представлені в таблиці:

Параметри

Технічні характеристики

Товщина

Вважається, що якісні ПВХ панелі повинні мати товщину не менш 10 мм.

Технічні параметри

Відомо, що та панель, яка має більшу товщину, здатна витримати велике навантаження. Якщо мова йде про обробку стелі, то товщина може бути трохи менше 10 мм.

Товщина лицьової поверхні

Цей показник визначає здатність панелі витримувати певне навантаження. Наприклад, вона здатна запобігти продавлювання, витримати механічне навантаження, удари та інше. Зверніть увагу на той факт, що якщо на панелі через лицьову сторону видно ребра жорсткості, то це свідчить про її низьку якість. Тому на стелю, тим більше на стіни, її встановлювати не рекомендується. Однак багатьох може спокушати її низька вартість.

Ребра жорсткості: жорсткість, розташування, кількість

Тут все просто: чим більше буде мати панель ребер жорсткості, тим кращого вона якості. Це також відбивається на стійкості вироби до механічних навантажень.

Відстань між ребрами жорсткості

Між ребрами жорсткості в панелі має бути не більше 10 мм, Якщо відстань буде великим, то ризик утворення вм’ятини дуже великий. Відповідно, після монтажу такої панелі всі вм’ятини будуть чітко проглядатися.

Забарвлення

Окрема увага приділяється методу і якості фарбування ПВХ панелі. Деякі виробники при фарбуванні не додають в полімерну масу той чи інший пігмент кольору. В результаті це може призвести до утворення подряпин, які буде сильно видно. Крім того, під впливом ультрафіолетових променів колір панелі буде вигоряти.

Токсичність

Монтаж ПВХ панелей в житловому приміщенні вимагає дотримання правил безпеки. Тому перед покупкою попросите продавця надати вам сертифікат якості. Деякі виробники при виробництві використовують токсичні речовини, що може негативно позначитися на здоров’ї. Варто зауважити, що при розпакуванні панелі можуть мати специфічний запах. Але якщо такий запах має панель, яка вже деякий час використовується як зразок – будьте уважні!

Вага

Чим більше буде кількість ребер жорсткості і товщина лицьового боку, тим більшу вагу матиме ПВХ панель. Якщо говорити про стандартному вазі, то він коливається в районі 1,5 кг/м2. Однак це умовний показник, так як багато чого залежить від розміру та виду декоративної панелі.

Стиковка

Обов’язково переконайтеся, що використовуваний метод з’єднання в обраній вами панелі надійний і якісний.

Наявність крейди

Якісні панелі повинні містити в собі не більше 20% крейди. Чим більше цей показник, тим вище крихкість матеріалу. Тому деякі недобросовісні виробники з метою економії додають цей компонент більше необхідного.

Перевірити рівень вмісту крейди у пластикової панелі дуже просто. Злегка зігніть куточок панелі. Якщо з’явиться тріщина або біла смужка, то кількість крейди перевищує норматив. Якщо панель пластична, то її можна купувати.

Виробник

Намагайтеся віддавати перевагу перевіреним виробникам, які зарекомендували себе з позитивної сторони. Переконатися в цьому вам допоможуть відгуки на форумах про те чи іншому матеріалі.

Гіпсові панелі

Гіпсові декоративні панелі прийшли на зміну гіпсовій ліпнині. Більше того, вони повністю замінили ліпнину, так як подібний метод обробки поверхні підходить винятково до класичного дизайну. Використання цього матеріалу дозволяє створювати рифлені поверхні, надаючи того або іншого приміщення гарний зовнішній вигляд.

Декоративные панели для внутренней отделки стенГіпсові панелі в інтер’єрі

Серед переваг гіпсових декоративних панелей можна виділити наступні:

 • Простота монтажу. Гіпс легко фіксується як на горизонтальних, так і вертикальних поверхнях. При виробництві дотримується строга геометрія всіх деталей, завдяки цьому отриманий результат буде радувати очі естетів.
 • Тривалий експлуатаційний термін. Гіпс сам по собі стійкий до різного роду механічних та іншого типу впливів. Більш того, гіпсові панелі легко справляються з невеликою кількістю вологи, що потрапила на них. Вони Легко справляються і з різкими перепадами температур.
 • Мала вага. При виробництві гіпсових панелей застосовується полегшений гіпс. В результаті процес монтажу не має додаткових ускладнень. Крім того, стіни або інші поверхні не зазнають додаткового навантаження.
 • Екологічність. Виготовлення гіпсових панелей повністю виключає застосування шкідливих речовин. Тому цей облицювальний матеріал підходить для житлових приміщень, у тому числі і дитячої кімнати.
 • Високий рівень звукоізоляції. Сторонні шуми сусідів або з вулиці вас не будуть турбувати.
 • Економічність. Цей матеріал може імітувати досить дорогі аналоги, такі як дерево, камінь, цегла та інше.
 • Теплозбереження. Наявне тепло усередині приміщення буде краще утримуватись, якщо стіни облицьовані гіпсовими панелями. Більш того, якщо стіни тонкі, то використання цього матеріалу покращує якість ізоляції, а усередині приміщення буде створено приємний мікроклімат.
 • Низька горючість. У складі гіпсових панелей відсутні легкозаймисті елементи. Тому їх використання безпечно.

Завдяки наявності сучасного обладнання, сьогодні можна виготовляти гіпсові панелі різних форм, дизайну та розмірів. Наприклад, відомі овальні, круглі, квадратні, прямокутні і інші панелі.

В залежності від типу гіпсової панелі, вони можуть мати різні розміри. Наприклад, розмір квадратних панелей може змінюватись в таких межах 0,2×0,2 м – 0,9×0,6 м. Товщина таких елементів також варіюється від 18 до 36 мм.

Декоративные панели для внутренней отделки стенГіпсові панелі 3D

Одне з головних достоїнств гіпсових панелей полягає в можливості неодноразового фарбування. Тому, якщо стіни у вашому приміщенні оброблені гіпсовими панелями, через час можна без особливих труднощів змінити їх забарвлення.

Відео про гіпсових панелях

Коркові панелі

Коркові декоративні панелі є легким і міцним матеріалом, який виготовляється з кори коркового дуба. По виду матеріал представлений у вигляді щільної спресованої маси, що має дві відшліфовані поверхні.

Декоративные панели для внутренней отделки стенОздоблення стін декоративними корковими панелями

Цей тип обробки має свої яскраві переваги і недоліки, які представлені в таблиці:

Переваги

Недоліки

Простота монтажу

Якщо пробка зімне, то вона не відразу повертається до свого початкового вигляду.

Екологічність. Пробка має властивість затримувати шкідливі випромінювання.

Якщо під час експлуатації в пробці утворюються вм’ятини, то вони не відновлюються.

Гігієнічність. Особлива структура готової пробки не сприяє накопиченню пилу, вологи та бруду у своїй структурі.

Не має високих теплоізоляційних властивостей. За цим параметром можна порівняти з настінним килимом.

Шумоізоляція.

Тільки приклеєну плитку з пробки неможливо пересунути. Тому все необхідно робити сверхточно.

Віброізоляція.

Висока ціна.

Водонепроникність.

При необережному поводженні може прорватися.

Виключає утворення цвілі, а сама пробка не гниє.

 

Довговічна.

 

Стійка до ультрафіолетових променів. Через деякий час, не змінює свій колір.

 

Стінні декоративні панелі з пробки застосовуються в самих різних приміщеннях:

 • У офісі.
 • У вітальні.
 • У дитячій кімнаті.
 • В кухні та інших приміщеннях.

Хоча її вартість висока, вона повністю себе виправдовує, так як подібна обробка стін прослужить багато років.

Види та класифікація пробкових панелей

Існує кілька видів пробкових покриттів:

 • Рулонні.
 • Листові. Можуть мати форму квадрата і прямокутника.

Декоративные панели для внутренней отделки стенРулонна пробка

Що стосується листових, то вони бувають двох типів: набірними і плитковими. У разі складальних вони мають ширину від 100 мм, довжину-6 метрів. Плиткові мають також різні розміри від 300×300 мм і до 980×490 мм. з Огляду на таке розмаїття, можна створювати самі різні елементи дизайну інтер’єру, які будуть радувати ваше око.

Також коркові панелі мають різну класифікацію по використанню. Наприклад, їх можна застосовувати для обробки підлоги, стін. Існують ізоляційні панелі з агломерату. З метою збільшення шумоізоляційних властивостей пробка застосовується в якості технічного покриття.

Деякі коркові панелі виготовляються вологостійкими. Вони облицьовувалися двостороннім ламінованим покриттям на основі ПВХ, ДВП, МДФ. На основі ДСП коркові панелі невологостійкі.

Стінові 3D панелі

Для швидкого і ефектного декорування стін сьогодні широко використовуються 3D-стінові панелі. Завдяки цьому можна створювати різноманітні сюжети, комбінації та інше. Можна комбінувати обробку з меблями або іншими елементами інтер’єру.

Декоративные панели для внутренней отделки стен

Стінові 3D панелі мають масу переваг, на відміну від своїх аналогів. Всі позитивні характеристики цього облицювального матеріалу викладено в таблиці:

Простота монтажу

Немає необхідності створювати ідеально рівну поверхню стіни. Незначні недоліки не зможуть зіпсувати загальний зовнішній вид обробки. Існує технологія монтажу на каркас. В цьому випадку достатньо зробити чорнову обробку, а після встановити і закріпити каркас.

Простота в експлуатації

Під час експлуатації 3D панелі можна мити звичайними побутовими засобами. Якщо в якості матеріалу використовувалося дерево або гіпс, то вони будуть мати потребу в більш ретельному догляді.

Екологічність

Для створення 3D декоративних панелей можна використовувати натуральні матеріали. Наприклад, красиво виглядають бамбукові або інші види панелей.

Збільшення теплоізоляції стін

Кріплення на поверхню стіни 3D панелей збільшує звукоізоляційні властивості. Якщо спорудити каркас і укласти в простір між стіною і панелями утеплювач, то рівень звукоізоляції буде ще вище.

Шумоізоляція

Особливо цим властивістю виділяються 3D панелі з гіпсу. Як наслідок, рівень комфорту значно збільшується.

Коригування розмірів приміщення

За допомогою 3D панелей можна створювати різні ефекти, наприклад, візуально розширити кімнату або підняти стелю.

Можливість комбінувати з іншими матеріалами

Перевага 3D панелей полягає в можливості комбінувати з іншими типами облицювання. Завдяки цьому створюються особливі сюжети, фактури і гами кольорів.

Види 3D панелей

Для виготовлення 3D стінових панелей застосовуються різні матеріали. Кожен з них має свої технологічні особливості:

 • Гіпсові. Матеріал порівняно тендітний. Після монтажу всі стики заповнюються спеціальною шпаклівкою. Поверхня панелей можна фарбувати в будь-який колір. Якщо в приміщенні підвищена вологість, то не рекомендується закріплювати на стіни 3D панелі. Сам по собі гіпс збільшує тепло – і звукоізоляційні властивості стіни. Крім того, цей матеріал не піддається горінню, тому найчастіше їх використовують при облицюванні камінів.
 • Металеві. Крім декоративних властивостей, такі панелі відрізняються високою міцністю, надійністю і безпекою. Такі панелі переважно виготовляються з алюмінію і його сплавів. Методом перфорації на них наноситься запланований об’ємний малюнок. Заготівля обробляється захисною полімерною плівкою. Так, можна виділити відразу декілька позитивних властивостей подібної обробки: вологостійкість, висока антикорозійна стійкість, пожежна безпека. Монтаж панелей здійснюється на заздалегідь виготовлений каркас.
 • Скляні. У цьому випадку використовується скло товщиною 0,5 див. Скло досить міцне. У разі його руйнування воно не утворює гострих осколків. Подібна структура скла автомобіля.
 • МДФ. Вироби відрізняються високою вологостійкістю, так як лицьова сторона покривається спеціальною полімерною плівкою. Вона також сприяє тривалій експлуатації.

Декоративные панели для внутренней отделки стенМДФ панелі 3D

 • Пластикові. В основі лежать полімерні матеріали. За своїми функціями такі панелі схожі з алюмінієвими. Завдяки їм можна створювати різні картини, а також підбирати різні колірні рішення. Пластикові 3D панелі стійкі до різких перепадів температур. Сам по собі матеріал пластичний, має малу вагу і довговічний. Більш того, пластик дозволяє реалізовувати найскладніші візерунки.
 • Дерев’яні. Це найдорожчі 3D панелі. Однак їх висока вартість повністю окупається їх прекрасним зовнішнім виглядом. Вони відрізняються вишуканим дизайном і водночас складним виконанням. При цьому панелі володіють досить великою вагою.

Відео про використання дерев’яних 3D панелей

Акустичні

Як акустичних панелей використовується спеціальний звукоізоляційний матеріал. Його встановлюють у квартирах, кінотеатрах, професійних студіях. Виготовляють їх із самих різноманітних матеріалів, кожен з них надає виробу особливі технічні властивості.

Декоративные панели для внутренней отделки стенАкустичні панелі

Серед позитивних сторін можна виділити наступне:

 • Різноманітність розмірів.
 • Екологічність.
 • Ефективність.
 • Відмінна звукоізоляція.
 • Різноманітність кольорів і стилів.

Виготовляють їх з різних матеріалів, як з твердих, так і м’яких. Дуже часто в їхній основі лежить МДФ, скловолокно, пластик, дерево, поролон і т. п. Їх монтаж може здійснюватися на стелю і стіни. Поверхня панелі буває рифленою і гладкою. В професійних студіях переважно використовуються рифлені. Вони сприяють поглинанню всіх зайвих і сторонніх шумів. Такі панелі покращують якість запису.

Як вибрати

Головним чином, слід визначити місце використання тих чи інших панелей. Для прикладу:

 • Скляні відмінно виглядатимуть в кухні або ванній кімнаті.
 • Дерев’яні в спальні і вітальні.
 • Гіпсові у великому холі.

Також при виборі варто звертати увагу на розміри панелей. Тонкі і довгі панелі візуально розширюють і подовжують приміщення. Якщо панелі мають великі розміри, то вони будуть красиво виглядати у великих приміщеннях.

Обов’язково враховуються важливі параметри:

 • Токсичність.
 • Димоутворення.
 • Займання.
 • Горючість.

Слід обирати ту продукцію, де найнижчий рівень і позначається «1», наприклад, горючість Г1, токсичність Т1 і т. д.

Крім усього іншого, зверніть увагу на цілісність упаковки і панелей без неї. Повинні бути відсутні дефекти і всілякі пошкодження. Краї, кути і поверхня не повинні мати ніяких вад. Захисне покриття не повинно мати подряпин і вздутостей. Якщо купується одна партія, то колір всіх панелей повинен відповідати.

Ці корисні рекомендації допоможуть вам здійснити той вибір, який зробить ваше приміщення більш красивим і вишуканим. Зробивши вибір, відштовхуючись від якості, ви зможете придбати панелі, які прослужать не один рік.

Відео: поради щодо вибору оздоблювальних панелей

Ціни

Безумовно, головним критерієм вибору завжди була і залишається ціна. Більшість людей, які приступають до ремонту, в першу чергу оцінюють свій бюджет. На Російському ринку представлені різні варіанти обробки, що знаходяться в різної цінової категорії. З найбільш поширеними моделями декоративних стінових панелей ви можете ознайомитися в наведеній нижче таблиці:

Види стінової панелі

Середня ціна

Панель ПВХ 10 мм (вагонка)

36 р.

Панель ПВХ Мозаїка Астерія 980×480 мм

180 р.

Декоративна панель Digital Print Паратебья 2,7 м2

1300 р.

Панель стінова пробкова (упаковка 1,98 м2)

2500 р.

Панель ПВХ офсет 8 мм

220 р.

Перфорована Панель 600×1220×3 мм

940 р.

Гіпсові панелі 3D Rose п’ятий елемент

1 шт. 1800 р.

Гіпсові панелі 3D Zafira

1 шт. 4000 р.

Скляні панелі, товщина 5 мм 600×600 мм

2000 р.

Стінові МДФ панелі Kronostar 3,9 м2 в упаковці

800 р.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code