Декоративні колони в інтер’єрі

Здавна колони були і залишаються невід’ємною частиною класики, виконаною в дусі античності. Декоративні колони в інтер’єрі, створеному в класичному стилі, надають приміщенню граціозність і розкішність. У дизайні сучасних інтер’єрів колони виконують більше декоративну роль, ніж несуть функціональне навантаження. Завдяки використанню цих елементів в сучасних стилях, таких як лофт, андеграунд, хай-тек, підкреслюється їх функціональність і техногенність, а також приміщення надається особлива виразність. У таких інтер’єрах колони виглядають вельми специфічно – це можуть бути металеві опори, оброблені грубим бетоном.

Цей декоративний елемент добре вписався і актуальний сьогодні стиль арт-деко. Якщо несучі опори не передбачені в конструкції будинку, колони в цьому стилі додадуть соковитий акцент будівлі, підкреслять унікальність обраного стилю і впорядкують простір приміщення.

В античній архітектурі

Декоративные колонны в интерьереДревні колони

Колона або латинське «columna» перекладається як стовп циліндричної форми, але зустрічаються також колони квадратного і багатогранного перерізу.

Колони завжди вважалися символом класичної та античної архітектури. У свій час вони виконували роль опорних конструкцій, а згодом їх стали використовувати в якості декоративного елемента.

Колона як елемент архітектури, що складається з підстави, центральної і верхньої частин.

 • Підстава або база – це нижня частина колони, на яку припадає все навантаження. Декоративне оформлення бази виконується з допомогою горизонтальних жолобків.
 • Центральна частина – стовбур колони з характерною гладкістю або декоративним оформленням, представленим у вигляді прикрашеного канелюрами стовбура або вертикальних жолобків.
 • Верхня частина або капітель є найбільш виразною частиною колони завдяки безлічі декоративних елементів. Це можуть бути величні барельєфи, волюта або спіральні завитки і пальмета у вигляді симетричного орнаменту з листочками.

Декоративные колонны в интерьереКолони служать опорою

Будучи надійною опорою, циліндричні потужні колони несли навантаження високих стель, прикрашених численної і різноманітної ліпниною, яка істотно обтяжувала вага конструкції. Їх виготовляли з мармуру і інших дорогих порід каменю.

В сучасному дизайні активно використовуються колони в якості декоративного елемента інтер’єру, і реалізуються в зв’язку з цим самі неординарні рішення, як для великих будинків, так і для житла з невеликою площею, включаючи малогабаритні квартири.

Матеріали для виконання

Декоративные колонны в интерьереКолони з натурального каменю

Якщо в більш ранні часи архітектурні опори виготовляли переважно з декоративного каменю, граніту, мармуру і базальту, то сьогодні цієї традиції дотримуються тільки в тому випадку, якщо колони виступають у ролі опорних конструкцій. Так як в наш час основне призначення колон декоративне, то через дорожнечу матеріалів є альтернативне рішення в застосуванні ненатуральних матеріалів, таких як гіпс і поліуретан.

Декоративные колонны в интерьереЗ гіпсу

Декоративные колонны в интерьереПристрій колони з поліуретану

Самий популярний матеріал, що застосовується у виготовленні колон, − це поліуретан. Цей матеріал має ряд переваг, серед яких:

 • м’який і простий в роботі матеріал навіть для новачка;
 • колони з поліуретану можна пофарбувати в найрізноманітніші кольори-якими доступними акриловими фарбами;
 • з поліуретану, завдяки його властивостям, нескладно виготовити будь-які елементи хитромудрої форми для декоративного прикраси колони;
 • готові вироби з поліуретану можна придбати в спеціалізованих магазинах відносно недорого або виготовити на замовлення за обраним ескізом.

Поряд з перевагами у поліуретану є і недолік, обумовлений зміною кольору нефарбованих колон вже через деякий час після їх установки.

Декоративные колонны в интерьереМонтаж колони з гіпсокартону

У сучасному інтер’єрі також використовують колони з гіпсокартону, дерева і металу. Дерев’яними колонами можна оформити інтер’єр в стилі кантрі, сільському або екостилі.

Декоративные колонны в интерьереМеталеві колони

Металеві колони знайшли своє застосування в мінімалізмі або стилі хай-тек. Колони сріблястого кольору чудово поєднуються з технікою або елементами декору таких же відтінків.

Функціональні особливості

Декоративные колонны в интерьереДизайн інтер’єру з незвичайною колоною

Найпоширеніша функція колон – декоративна. Для того щоб все вийшло красиво, потрібно знати, як обіграти колону в інтер’єрі. Про це піде мова далі.

 • З допомогою колон можна маскувати несучі конструкції або непривабливі комунікації.
 • Завдяки колонах можна провести зонування простору. Для реалізації цієї ідеї можна виконати декорування входу в приміщення або візуально виділити з допомогою колон обідню зону.
 • Використовуючи вертикальні смуги, що створюють ефект високої стелі, можна візуально розширити простір приміщення.
 • Найпоширеніше призначення колон – виконання опорних функцій конструкції. Якщо інтер’єр приміщення виконаний в античному або класичному стилі з властивими їм високими стелями, декоровані ліпниною, то в даному випадку збільшується вага конструкції, і колони будуть вельми до речі.
 • Використання колон в інтер’єрі приміщення має і практичну особливість. Ці дизайнерські елементи можуть грати роль полиць і шафок. В якості матеріалу для такої задумки потрібно поліуретан або гіпсокартон, які менш міцні, ніж граніт або мармур.

В інтер’єрі вітальні

Декоративные колонны в интерьереКолони в інтер’єрі вітальні

Сьогодні, завдяки розвитку будівельної індустрії і багатому світу дизайну, можна створити розкішний інтер’єр вітальні з колонами.

Розрізняють наступні види колон: колонади або арочні колонади; парні колони або напівколони, об’єднані аркою; напівколони.

Декоративные колонны в интерьереАрочна колонада у вітальні

Колонади в інтер’єрі потрібні для зонування простору. А завдяки арочним колоннадам досягається більш чітке локальне зонування. Використання колонад робить можливим створення повітряного і легкого, але разом з тим чіткого поділу простору на зони, ненав’язливого розмежування приміщення. Дизайн, виконаний з допомогою цього функціонального елемента, істотно змінює естетичний вигляд інтер’єру, створює самобутню чарівну атмосферу, що дозволяє відволіктися від проблем і турбот.

Традиційний спосіб організації колон – це парні колони. Їх можна встановити по обидві сторони сходового маршу, вікна або каміна. За допомогою розташованих біля протилежної стіни парних колон можна ефективно виконати зонування простору з виділеними функціональними зонами. А якщо об’єднати парні колони аркою, то можна позначити більш чітке розділення простору на окремі зони.

У приміщенні з різкими виступами стін, які вимагають ретельної маскування, парні колони, встановлені поруч з виступом, допоможуть відновити стильове єдність і приховати непривабливі фактори. Для таких виробів можна використовувати недорогі матеріали, що імітують ліпнину.

Роль парних колон в інтер’єрі також більше декоративна, ніж функціональна.

Декоративные колонны в интерьереНапівколони в інтер’єрі

Напівколони – елемент, що створює ефект колони, яка виступає із стіни. Напівколони, як і колони, встановлюють для візуального розмежування простору, роблячи стилістичний акцент, наприклад, на вікно або камін.

Так як на напівколони не доводиться функціональне навантаження, то до їх кріпленню не пред’являють жорстких вимог. Їх достатньо зафіксувати на стіні, щоб вони стали виразним елементом інтер’єру.

Краще, якщо колона відповідає стилю інтер’єру, колірним рішенням і дизайну.

Декоративные колонны в интерьереОформлення отвору

Монтаж декоративних колон прийнятний тільки в умовах просторих приміщень. У маленьких віталень вони не будуть настільки ефектно виглядати, хіба що якщо використовувати поліуретанові колони для прикраси каміна. Як декор колони можуть чудово вписатися в інтер’єр квартири-студії, а також у вітальні з другим світлом.

Креативний дизайн

Декоративные колонны в интерьереКолона у відкритому плануванні

У приміщеннях з відкритим плануванням колони є невід’ємною деталлю. Але щоб колона органічно виглядала на тлі кімнати і приносила естетичне задоволення, її потрібно грамотно оформити.

Декоративные колонны в интерьереОбробка колони декоративним каменем

Значних розмірів колону можна облицювати декоративним каменем. Це актуальне дизайнерський прийом, так як він поєднує внутрішню та зовнішню обробку приміщення шляхом додавання фасадних оздоблювальних матеріалів в інтер’єр вітальні.

Сучасний дизайн передбачає цікавий варіант оформлення стоять поруч колон. Їх можна об’єднати, утворивши стелаж для статуеток або улюблених фотографій.

Щоб стелаж гармонійно вписався в інтер’єр, його обшивають матеріалом, з якого виконана оббивка м’яких меблів у вітальні.

Якщо колона знаходиться поблизу м’якої зони або зони відпочинку, оточивши її корпусом книжкової шафи, можна створити ідеальний куточок для зберігання колекційних вин або книг у розкішних палітурках.

Декоративные колонны в интерьереПоділ зони декоративними колонами

У разі коли в інтер’єрі вітальні нелегко визначитися з місцем для телевізора, можна використовувати колону як медіацентр.

Досить вишукано виглядає електрична підсвічування в ніші колони. Тут по праву займе почесне місце стародавня скульптура або дорога ваза.

Ще один модний прийом полягає в тому, щоб оформити колону навколо сидінням з м’якою спинкою.

В оформленні інтер’єру вітальні краще всього колони використовувати разом з арками, дзеркалами, фотографіями і картинами. Це додасть приміщенню величність.

Декоративные колонны в интерьереМіні колона зі статуеткою

Відмінно в інтер’єр вітальні також впишуться і мініатюрні колони висотою близько метра з вінілу, кераміки або глини. Їх можна використовувати як підставки під вази з квітами. На колону, що виконує функцію тумби, можна поставити витончений світильник і фотографії в ажурних рамках.

Таким чином, колони надають вітальні урочистий і неповторний вигляд. Вони обов’язково стануть предметом захоплення гостей та додадуть дивну красу інтер’єру.

Відео

Подивіться відео про бульбашкової колоні в інтер’єрі:

Колона AKL 115 з елементами ліпнини. Ознайомтеся з її пристроєм у відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code