Чим пофарбувати дерев’яний будинок зовні

Рано чи пізно кожен власник дачі або заміського котеджу замислюється про те, чим пофарбувати дерев’яний будинок зовні? Природно, для його зведення була використана високоякісна деревина, але, тим не менш, вона також вимагає додаткового захисту від вологи: дощу і снігу. Крім цього, варто враховувати, що ця процедура оновить фасад і зробить його більш привабливим.

Розглядаємо асортимент фарб

Чем покрасить деревянный дом снаружиАсортимент фарб

Безсумнівно, відправлятися в магазин за покупкою лакофарбового матеріалу без підготовки не можна. Тут покупець зіткнеться з широким асортиментом, де кожен тип фарб має свої особливості і переваги, що важливо врахувати.

Масляні

Чем покрасить деревянный дом снаружиОлійні емалі

Цю категорію варто назвати самою поширеною та доступною, так як такі фарби мають прийнятну вартість. Можна відзначити наявність ще такої позитивної характеристики: завдяки глибокому проникненню, висохлий шар стійкий до різних змін погодних умов. Разом з тим є і кілька недоліків:

 • швидке вицвітання;
 • періодичність перефарбування складає в середньому 5 років;
 • на висихання йде кілька годин (у разі вітряної погоди вся пил буде на стінах будинку).

На частоту оновлення шару фарби впливають атмосферні опади, кількість ультрафіолетового випромінювання та якість барвника.

Акрилові

Чем покрасить деревянный дом снаружиАкрилова для фасадів

Інноваційний матеріал, який підходить для проведення фарбування як всередині будинку, так і зовні. Крім цього, може проводитися фарбування різних матеріалів: металу, цегли та дерева. Зауважте, що навіть висохлий шар фарби не буде перешкоджати циркуляції повітря між будинком і вулицею, на відміну від інших лакофарбових матеріалів. Тривалість стійкості пофарбованого шару становить близько 8 років.

Криючий антисептик

Чем покрасить деревянный дом снаружи

Ще одна з останніх розробок виробників. Фарба розроблена на алкідно-акриловій основі, що дає один з високих показників стійкості. Оновлювати шар доведеться не раніше ніж через 10 років. Захисний шар зможе надійно захистити деревину від атмосферних явищ і комах.

Щоб правильно вибрати лакофарбовий матеріал, необхідно керуватися одним простим правилом: при бажанні захистити стіни, виконані з дорогих порід дерева, краще віддати перевагу лакам, які зможуть зберегти вид структури. Забарвлювати деревину звичайних, поширених у регіоні порід дерева можна будь-яким видом фарби.

Вибираємо правильний колір і відтінок

Чем покрасить деревянный дом снаружиВибираємо колір і відтінок

Крім великого асортименту фарб, власників дерев’яного будинку чекає ще одна дилема: який вибрати колір? Це може бути як один колір, так і комбінація декількох. Також можливе оформлення візерунками, малюнками, графікою. Природно, щоб відповісти на це питання, досить слідувати своїми смаковими уподобаннями, а також врахувати місцевість, що оточує будинок.

Все ж фахівці рекомендують взяти до уваги кілька порад щодо правильного вибору кольору, щоб в результаті фасад мав привабливий вигляд. Так, якщо ваш дерев’яний будинок розташований в південній широті, то варто пофарбувати його в холодні відтінки:

 • синій;
 • фіолетовий;
 • білий.

Чем покрасить деревянный дом снаружиФіолетовий фасад

Якщо ж мова йде про північній широті, то тут краще вибрати теплі кольори:

 • жовтий;
 • червоний;
 • зелений;
 • помаранчевий.

Завдяки штучного створення контрасту з навколишнім оточенням, будинок буде гармонійно виділено на загальному тлі. Строгий і діловий стиль додасть сірий колір, але занадто темний відтінок не варто вибирати. Для збереження натурального кольору деревини можна розглянути такі варіанти, як світло-жовтий, світло – і темно-коричневий. Вони додадуть більше насиченості.

Правильно підібраний колір для фарбування дозволить дерев’яному будинку гармонійно вписатися в район або ефектно виділитися на загальному плані.

Підготовчі роботи

Чем покрасить деревянный дом снаружиПідготовча обробка

Одним з важливих етапів якісного фарбування дерев’яного будинку є підготовка стін. Якщо ви не знаєте, як красиво пофарбувати фасад своєї дачі, то необхідно ознайомитися з досить простими рекомендаціями, наведеними нижче.

Дерево, перш ніж фарбувати, треба правильно підготувати, інакше протягом найближчих місяців шар фарби расслоиться і почне відпадати. В першу чергу слід позбутися від пилу та інших видів забруднень. Для цього можна пройтися по всій поверхні водою, що подається зі шланга під тиском. Якщо ж присутні забруднення у вигляді плісняви або грибкових заражень, потрібно обробити їх спеціалізованими складами. Також на деяких ділянках може утворитися смола, яку видаляють звичайним шпателем і наносять зверху спеціальний лак.

Після того як поверхня буде повністю підготовлена до фарбування, рекомендується дати деревині відпочити протягом 7-10 днів.

Технологія фарбування

Чем покрасить деревянный дом снаружи

Коли питання, чим краще пофарбувати дерево, буде повністю вирішене, а стіни підготовлені, можна приступати до безпосереднього фарбування. Щоб пофарбувати зовнішню частину будинку, не потрібно володіти якимись спеціальними знаннями і навичками. Вся процедура досить проста, тому її можна виконати самостійно. Головне, це чітке виконання технології фарбування і дотримання декількох правил:

 1. Перед початком процесу весь фасад необхідно обробити грунтовкою глибокого проникнення, а також дочекатися поки шар повністю висохне.
 2. Наносити фарбу можна будь-яким зручним способом: пульверизатором, валиком або пензлем.
 3. Перш ніж приступати до нанесення наступного шару, потрібно впевнитися в повному висиханні попереднього. Поверхня не повинна бути навіть злегка вологою.
 4. Для рівномірного нанесення використовують широку кисть або будівельний розпилювач.
 5. Фарба і антисептики наносяться вздовж волокон.

Чем покрасить деревянный дом снаружиЗ фарбопульта

Незважаючи на те, що роботи проводяться на вулиці, необхідно убезпечити свої органи дихання від їдких та шкідливих запахів. Використовуйте респіратори і намагайтеся перебувати з підвітряного боку.

Як бачите, фарбування будинку – це не надто трудомістке заняття. Буде досить вибрати відповідний тип і відтінок барви, а також повністю дотримуватися технологію фарбування, щоб результат порадував господаря. Коли ж мова йде про фарбування фасаду старого дерев’яного будови, на який вже був нанесений шар фарби, то необхідно врахувати важливе правило: проводити перефарбування потрібно виключно тим же типом фарби, який був використаний в перший раз. Якщо ви не знаєте, чим був пофарбований будинок, то слід самостійно визначити тип покриття, так як кожна фарба в процесі старіння, вигорить на сонці, візуально відрізняється від такої ж, щойно придбаною.

Відео

Про помилки, які можуть виникнути при фарбуванні дерев’яного будинку, у відеоматеріалі:

Зверніть увагу на інші наші статті:

Фарбування фасаду будинку

Як пофарбувати шифер

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code