Чим обробити підлогу в лазні

Справжня російська лазня будується виключно з дерева, але, з-за того, що тут зустрічається одночасно велика вологість та висока температура, виникають несподівані неприємності. Найчастіше страждають підлоги. Саме вони сприймають на себе максимальні навантаження. Деформація дощок, цвіль і грибок, можуть з’явитися досить швидко. З іншого боку, в лазні неприпустимо застосовувати хімічні засоби, так як випаровування можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Баня повинна приносити господарям здоров’я і гарний настрій. Важливо правильно вибрати, чим обробити підлогу в лазні.

Підлога в лазні, вважається місцем, якому необхідно приділити підвищену увагу. Виготовляють підлоги тільки з дощок чи товстого бруса, які проходили термообробку. Підлога повинна лежати на стійких, товстих лагах. За технологією, лаги повинні спиратися на спеціальну цегляну кладку. Дотримуючись ці умови, можна домогтися максимально тривалої експлуатації підлоги в лазні.

Обробка підлоги в лазні

Чем обработать пол в бане

Фахівці в галузі будівництва лазень не рекомендують проводити забарвлення підлоги. Єдине місце, де це допускається ‒ роздягальня. Ще один надійний варіант, це обробка підлоги помивочной відділення кахельною плиткою. Вона здатна відмінно протистояти всім негативним факторам, які зустрічаються в лазні. Дерев’яну обрешітку ж можна стелити тільки в парній.

Бажано решетування виготовляти з хвойних порід дерев, таких як ялиця, сосна, ялина, вільха. При нагріванні, це дерево здатне виділяти в повітря приміщення корисні речовини ‒ фітонциди, які дуже корисні для людини, при вдиханні, а в лазні, коли тіло распарено, вбираються навіть шкірою. До того ж таке дерево має дуже низьку теплопровідність, що сприяє додатковому підтримання температури в приміщенні. Ще один плюс хвойних порід в тому, що вони не викликають опіки при торканні цих поверхонь.

Чем обработать пол в банеЧорнова підлога

Існують різні думки про те, чи потрібно здійснювати обробку підлоги різними речовинами. Аргументів безліч думок. Адже будівництво лазні може обходитися досить дорого, і хочеться, щоб це чудове споруда служила якомога довше. Найрозумнішим варіантом вважають – це обробити дерев’яну підлогу розчинами, які будуть максимально екологічно чистими, не піддають небезпеці здоров’я людей.

Як вибрати екологічно чистий засіб для лазні

Чем обработать пол в банеОлія для дерева Tikkurila

Серед безлічі засобів для обробки внутрішніх дерев’яних поверхонь в лазні, є не тільки ефективні, але і такі, які не виділяють шкідливих випарів. До таких засобів належать масляні склади. Особливість їх полягає в тому, що вони вбираються в дерево, а не покривають поверхню плівкою. Це суттєвий плюс, адже, таким чином, при зіткненні з обробленими цим засобом поверхнями не відбувається опіку. Засобами на масляній основі обробляють чисті і сухі дерев’яні поверхні. Склад наносять за допомогою кисті. Термін повного висихання розчину не більше доби. Після цього лазню рекомендується добре протопити.

Можна нічим не обробляти дерев’яні поверхні підлоги, але при цьому застосовувати вже дерево, пройшло термічну обробку. Такий матеріал набагато краще протистоїть не тільки підвищеної вологості, але і температурі. До того ж підвищується захист від шкідників, здатних підточити підлоги.

Антисептики для підлоги

Чем обработать пол в банеАнтисептик для дерева універсальний

У сучасних магазинах з’явилася досить велика кількість різних матеріалів для обробки підлоги в лазні. До таких матеріалів відносяться, наприклад, лаки-просочення. Вони розбавляються Уайт-спіритом і наносяться тонким шаром на поверхню деревини.

Існують різні масла для просочення. Вони з’явилися порівняно недавно, проте, дуже добре себе зарекомендували. Ці олії є не тільки високоефективними, але також володіють найважливішим для людини властивістю — абсолютно безпечні для здоров’я. Склад здатний глибоко проникати в пори деревини.

Антисептики є, мабуть, найкращим варіантом на ринку, так як захищають дерево, в тому числі і від псування комахами, які можуть завдати істотної шкоди бані. Крім того підлоги часто бувають схильні до появи плісняви та грибка. У магазинах є досить широкий вибір антисептиків. Всі вони досить ефективні.

Захист підлоги від гниття

Чем обработать пол в банеОбробка просоченням для дерева

Незважаючи на вже проведену обробку, бувають випадки, коли підлоги все одно починають темніти і гнити. У такому випадку потрібно приймати заходи як можна швидше. Щоб не допустити пошкодження підлоги, необхідно проводити регулярну просушування лазні. До того ж якщо ви помітили потемніння на підлогах, ці частини треба демонтувати гарненько просушити. Потім поверхню обробляють наждачним папером. Після цього знову обробити дошки для підлоги антисептиком і гарненько висушити. Останнім кроком є обробка ушкодженої ділянки воском.

Також ми хочемо запропонує вам прочитати статті, в яких описується будівництво лазні:

  • Каркасна баня своїми руками.
  • Лазня з піноблоків своїми руками.

Відео

У цьому відео прозвучать відповіді на типові питання щодо підлоги в лазні:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code