Буржуйка для гаража своїми руками

Піч-буржуйку для обігріву приміщень почали широко використовувати ще років сто тому. Після того як з’явилося центральне опалення, металеві буржуйки перекочували з квартир і будинків на дачі і в гаражі.

Одним з найбільш істотних недоліків буржуйки, можна вважати умови її тепловіддачі. Її тепло нічим не акумулюється і майже все йде через трубу назовні. Така піч ефективна тільки поблизу місця установки і тільки під час горіння палива.

Для того щоб підвищити ефективність роботи буржуйки, потрібно використовувати теряемое тепло. Максимальні втрати відбуваються через димар, який при працюючій буржуйке розжарюється.

Димар можна перетворити на нагрівальний елемент, змінивши його пряму форму на ступеневу, завдяки чому збільшується площа тепловіддачі.

У даній статті ми розповімо як зробити буржуйку для гаража своїми руками з різних матеріалів. Найпростіший вихід – взяти за основу старий газовий балон (в якому розвозили газ пропан). Через брак балона можна використовувати 40-літрову молочну флягу або будь-яку іншу металеву заготовку.

З газового балона

Буржуйка для гаража своими руками

Починати потрібно з креслення, але не на папері, а на самому балоні. Маркером розмічається майбутня дверцята топки і піддувало. Дверцята повинна бути розташована по центру балона, а піддувало – в його нижній частині. Відстань між ними витримується не більше 10 см, по середині проводиться замкнена лінія. По ній болгаркою балон розрізається на дві частини.

З 16-міліметрової арматури зварюється решітка, яка приварюється до нижньої половині, після чого обидві частини балона знову стикуються.

У місцях, призначених для петель, робляться надрізи. Потім там приварюються петлі, і вирізається дверцята. Така ж операція проводиться і з піддувалом.

Залишається облаштувати димар. Для цього болгаркою зрізається вентиль, а на його місце приварюється металева труба, діаметр якої повинен бути 80-90 мм. Димар врізається в систему гаражної витяжки або виводиться через стіну назовні.

Буржуйка для гаража своими рукамиЗ балона

З молочної фляги

Буржуйка для гаража своими рукамиСхема буржуйки з фляги

Металевий бідон – відмінна річ в господарстві, придатна для зберігання фарб, моторних мастил, пального. Конструкція фляги ідеально підходить для виготовлення з неї пічки-буржуйки, але в якості опалювального приладу вона виявиться не настільки довговічні, як хотілося б, стінки у неї недостатньо товсті. З упевненістю можна сказати, що її вистачить на 2-3 сезони.

Як самостійного виготовлення буржуйки потрібно виконати кілька операцій.

Для початку треба розмітити, а потім вирізати у нижній частині бідона, майже біля самого дна, отвір для димоходу. У завершальній стадії робіт труба прихоплюється зварюванням. Діаметр димоходу вибирається від 8 до 12 див. Подовжується димар після того, як піч буде виготовлена і встановлена.

Кришка бідона – це вже готова дверцята печі з вдалою защіпкою, в ній залишається тільки просвердлити декілька поддувальных отворів, діаметр яких може бути 15-18 мм. Робиться це в нижній частині кришки.

З куточка або обрізків труб виготовляються 4 ніжки рівної довжини, які потім симетрично приварюються до нижньої частини бідона. Перед дверцятами можна постелити металевий лист, щоб випадково впав угольок не потрапив на легкозаймистий матеріал.

Ручки фляги – зручна штука для перенесення буржуйки з місця на місце, взявшись за них можна легко витрусити накопичилася в печі попіл. Саме для цієї операції димар краще зробити роз’ємним.

Ну, ось і все, залишається тільки випробувати нову піч.

Установка

Буржуйка для гаража своими руками

Використання буржуйок, зроблених в домашніх умовах, так само як і будь-яких інших опалювальних установок, вимагає чіткого дотримання техніки безпеки. Спочатку слід здійснити вибір місця для установки буржуйки. Цей агрегат, як показує практика, краще встановлювати в кутку, а саме біля стін, протилежних по розташуванню до воріт гаража.

Не встановлюйте буржуйку ближче ніж на 1,5 м до місця розташування автомобіля. Варто врахувати, що всі быстровоспламеняющиеся матеріали та вироби повинні бути розташовані у видаленні від буржуйки також мінімум на 1,5 м.

Піч краще обкласти з усіх боків цегляними стінками. Так, буде виключена можливість дотику до розжареної печі, а також буде акумулюватися тепло, вироблене від її топки. Таким чином, ви збільшите ККД пристрою в кілька разів.

Буржуйка для гаража своими рукамиЗбільшення ККД печі

Якщо стіни гаража виконані з дерева, то між ними і піччю повинна бути певна відстань, а саме не менше 100 див. Крім того, щоб уникнути займання будівлі, стіни біля буржуйки слід обкласти азбестовими аркушами/цеглою або іншими вогнетривкими матеріалами.

В якості основи під буржуйку можна використовувати лист зі сталі, що має товщину 1-2 див. Ще варіант – залийте бетонну стяжку. Завдяки цим діям ви зможете запобігти поширення вогню, якщо раптом з топки випадуть угольки/іскри і т. д.

Для використання буржуйки в гаражі слід попередньо зробити в ньому якісну припливну вентиляцію. Свіже повітря повинне надходити сюди в достатньому обсязі, що забезпечить нормальне горіння вогню. В якості вентиляції цілком може служити невеликий зазор між землею і гаражними воротами. В іншому випадку вам доведеться робити спеціальний канал для своєчасного припливу повітря в гараж, що не дуже вигідно з економічної точки зору.

Буржуйка сильно розжарюється при горінні в її топці вогню, тому не можна залишати біля неї легкозаймисті матеріали, такі як деревина, масла і мастила, бензин і т. д. Це може привести до катастрофи.

Буржуйка для гаража своими рукамиЗ конфоркою

Якщо оснастити буржуйку баком для води, то піч можна буде використовувати для її підігріву. Встановивши на ній конфорки, у вас буде можливість здійснювати також підігрів їжі.

На всю роботу з виготовлення печі-буржуйки піде не більше 2 годин, а радіти результатам своєї праці можна буде кілька сезонів.

Відео

Вдалий приклад створення буржуйки з підручних засобів у відеоформаті:

Креслення

Запропоновані нами креслення і схеми допоможуть вам розібратися в принципі виготовлення буржуйки для обігріву гаража:

Буржуйка для гаража своими рукамиСхема ракетної буржуйки

Буржуйка для гаража своими рукамиСхема-креслення буржуйки з газового балона

Буржуйка для гаража своими рукамиСхема буржуйки подвійного допалу

Буржуйка для гаража своими рукамиПіролізна

Буржуйка для гаража своими руками

Буржуйка для гаража своими руками

Буржуйка для гаража своими руками

Буржуйка для гаража своими руками

Буржуйка для гаража своими руками

Буржуйка для гаража своими руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code