Басейн з ПВХ своїми руками

Басейн – це небезкорисна споруда, так як він охолоджує у спеку літню спеку, допомагає розслабитися, втекти від життєвих турбот і гарненько відпочити. Важливим етапом при будівництві такої конструкції, є її внутрішня обробка. Найчастіше басейн облицьовують керамічною плиткою або мозаїкою – матеріали, які не тільки естетично красиві, але надійні і довговічні. Але, як відомо, технології крокують вперед великими кроками, тому в наші дні є і інший матеріал, який завоював собі почесне місце серед таких оздоблювальних матеріалів, як плитка та мозаїка. Про що йдеться? Це плівка ПВХ для басейну. Все частіше і частіше басейни покривають саме цим матеріалом, і не без причини. Адже ціна на таку плівку істотно нижче, ніж на інші матеріали, а працювати з нею набагато простіше і швидше. Причому плівка ПВХ може виступати не тільки в якості обробки, вона цілком може бути основним матеріалом для виготовлення басейну. Давайте дізнаємося, як зробити басейн з ПВХ своїми руками.

ПВХ плівка 2 в 1 – гідроізоляція і обробка

Бассейн из ПВХ своими рукамиПВХ плівка для басейнів

Полівінілхлоридна плівка (ПВХ), крім того, що виглядає естетично красиво, має ще одну важливу перевагу – вона може виконувати роль гідроізоляційного матеріалу. Через таку плівку ніяк не пройде вода, тому ви можете заощадити свої кошти на гідроізоляції самої чаші басейну. Приємно те, що навіть якщо в бетоні будуть тріщини, а всі роботи виконувалися без гідроізоляції, відповідних гідроізоляційних шпаклівок і грунтовок, ПВХ плівка зможе утримати всю воду в басейні, незважаючи на величезний тиск товщі води.

Завдяки такій властивості, плівка часто використовується при реставрації старих басейнів, чаша яких потріскалася, і виникли проблеми з гідроізоляцією. Врятувати становище допоможе саме обклеювання басейну плівкою ПВХ. А що найдивніше, це можна робити навіть не знімаючи старий матеріал, наприклад, мозаїку. У такому випадку важливо тільки подбати про міцне зчеплення плитки з поверхнею, щоб вона не відшарувалася. Таким чином, вибравши плівку ПВХ в якості оздоблювального матеріалу басейну, можна вбити двох зайців.

Різновиди

Бассейн из ПВХ своими рукамиБлакитна мозаїка

Виробниками були враховані різні переваги, фінансові можливості людей і цілі, для яких плівка буде використовуватися. Завдяки цьому ви зможете вибирати покриття для басейну з декількох видів ПВХ плівки:

 1. Проста неармированная плівка. Є матеріалом економ класу, який може дозволити собі будь-яка людина. Це найдешевший матеріал з трьох видів плівок. Його товщина коливається від 0,65 до 0,85 мм Таку плівку можна назвати дуже міцною, але все ж зі своїми функціями вона справляється. Каркасний басейн з такої плівки не зробити, але обшити чашу невеликого котлованні басейну цілком можливо.
 2. Армована плівка. Найбільш поширений варіант. Співвідношення ціна/якість повністю виправдано, так як ця плівка не просто має товщину 1,5 мм, що більше ніж у звичайної в 2 рази, але вона додатково армована нитками з поліефіру, що надає їй більшу міцність. Басейн з такою обробкою може витримувати значні механічні навантаження, не деформуючись при цьому. Особливо це властивість корисно для тих, хто хоче зробити каркасний басейн, де роль стін виконує саме плівка. Вона бере на себе все навантаження, будучи несучою конструкцією, тому зобов’язана витримувати величезний тиск, з чим вона і справляється.
 3. Слизька плівка. Її відмінністю від всіх є ребриста поверхня, тому найчастіше її використовують для того, щоб перешкоджати ковзання на поверхні басейну. Без такої плівки не обійтися сім’ям, де є маленькі діти.

Бассейн из ПВХ своими рукамиАрмована плівка

Зверніть увагу, що існує також матеріал, що має акрилове покриття. Що воно дає? Завдяки йому плівка захищена від бактерій і водоростей, які можуть заселити мікропори. Як кажуть фахівці, з таким покриттям плівка прослужить у два рази довше, краще збереже колір і еластичність. Але у чому переваги плівок ПВХ порівняно з іншими оздоблювальними матеріалами?

Переваги і недоліки матеріалу

Одним з головних її переваг можна назвати доступну ціну. Побудувати басейн саме по собі дороге задоволення, тому обробка з ПВХ плівки є для деяких порятунком. Ще важливий момент, що, як уже йшлося, вона виступає як гідроізоляційний, так і декоративний матеріал. Більш того, цей гігієнічний матеріал, стійкий до ультрафіолетових променів і різкого перепаду температур. За матеріалом легко доглядати, адже він не боїться хімічних засобів для догляду.

Бассейн из ПВХ своими рукамиРізновиди плівок

Слід зазначити, що можна купити плівку різних кольорів. Її виробляють в різних тонах блакитного, синього і зеленого кольору, вони здатні «підсвітити» воду і надати їй красивого «морський» відтінок. Можна також купити матеріал, який імітує мозаїку бежево-білих, синьо-білих і схожих тонів. Одним з головних переваг є те, що плівку легко монтувати при наявності спеціального інструменту.

Зрозуміло, що, як у всіх матеріалів, у плівки є і свої недоліки, вони наступні:

 • під час експлуатації на поверхні утворюватимуться подряпини, що призводить до розриву;
 • з часом втрачається насиченість барв, все це станеться через 6-10 років, тому матеріал доведеться міняти;
 • стикові шви псують загальний вигляд покриття;
 • коли на території, де розміщується басейн, ґрунтові води знаходяться близько до поверхні, обшивати басейн плівкою не можна.

Отже, розглянувши всі варіанти матеріалу, його переваги та недоліки, можна переходити безпосередньо до справи.

Роботи по влаштуванню котлованні басейну

Бассейн из ПВХ своими рукамиКотлован для басейну

Якщо ви хочете зробити котлованный басейн у себе вдома або на дачі, вам необхідно дотримуватися такої послідовності:

 1. Для початку визначтеся з конструкцією і формою басейну. Після цього виберіть оптимальне місце, де він буде розташовуватися. Він повинен прикрашати вашу ділянку і служити підходящим місцем для відпочинку. Не варто вибирати місце, де басейн часто буде піддаватися забрудненню. Врахуйте, що конструкція повинна бути недалеко від водопровідної системи.
 2. Тепер вам необхідно вибрати розмір майбутнього резервуара. Зазвичай такі басейни роблять не менше ніж 4×4 м. Глибину вибирайте згідно своїм перевагам, вона може коливатися від 1 м до 2 м, Середня глибина, відповідна для всіх – 1,5 м.
 3. Коли з розмірами все з’ясували, на місці басейну треба зробити відповідну розмітку, використовуючи кілочки і мотузку. Басейн може бути прямокутним, круглим або квадратним.
 4. Бассейн из ПВХ своими рукамиВстановлюють опалубку і заливають Тепер вирийте котлован потрібної глибини. Це можна зробити як самостійно, так і викликати спеціальну техніку. Враховуйте, що сам котлован необхідно робити трохи більше, ніж розміри самого басейну. Наприклад, розміри стін зробіть більше на 40-50 см, то ж і з дном, так як далі будуть проводитися гідроізоляційні роботи, заливка і т. п. Дно котловану треба утрамбувати.
 5. Далі готовий котлован вирівнюють та проводять гідроізоляційні роботи. Насипте на дно 30 см піску і утрамбуйте його. Після чого постеліть руберойд в 2-3 шари і бітумну мастику.
 6. На цьому етапі необхідно провести всі роботи, щоб забезпечити злив води з басейну.
 7. Щоб зробити стіни, по краях басейну зробіть опалубку.
 8. Тепер залийте бетон між грунтом і опалубкою. Для того щоб зміцнити стіни, заздалегідь зробіть сітку з арматури і встановіть її.
 9. Після застигання бетону опалубка знімається.
 10. Залишається зробити дно. Насипте ще один шар щебеню, встановіть армуючу сітку і залийте дно гидробетоном. Тепер, після висихання бетону, можна приступати до обробки басейну.

Бассейн из ПВХ своими рукамиІнструменти для обробки

Якщо ви хочете встановити трап, краще зробити це заздалегідь, ще на етапі заливки.

Оздоблювальні роботи

Бассейн из ПВХ своими рукамиОздоблення басейну плівкою

Щоб виконати монтаж плівки ПВХ, важливо дотримуватися інструкції. Сам процес нескладний, але вимагає уваги. Навіть якщо ви неспеціаліст, поради, наведені нижче, допоможуть вам впоратися з цією справою.

 1. Перш за все, треба підготувати поверхню: прибрати все сміття, листя і все зайве. Якщо залиті стіни і підлогу недостатньо рівні, їх треба вирівняти штукатуркою. Рівна поверхня необхідна, так як під тиском води ПВХ плівка повторить рельєф чаші, якщо поверхня виявиться крива, після монтажу це буде дуже помітно.
 2. Для обробки басейну плівкою по периметру укладається кріпильна смуга або куточок, який треба зафіксувати шурупами. З одного боку смуга має пластикове покриття, до якого в підсумку буде приварена плівка, якщо ж це куточок, то плівку треба зафіксувати шурупами. Коли басейн великий, додатково закріплюють смуги і на стінах.
 3. Тепер покладіть на всю поверхню спеціальний утеплювач, завдяки якому тертя плівки про бетон знизиться, вона не буде стиратися, і термін експлуатації матеріалу збільшиться. Коли басейн розміщений в приміщенні, замість утеплювача можна укласти геотекстиль. Основа кріпиться кріпильними смугами, а в складних місцях фіксується клеєм.
 4. Після цього на поверхню розстеляється плівка з накладанням аркушів до 8 см і відступом від стінки 1-2 див. Щоб плівка добре прилягала до кутів, скористайтесь куточком.
 5. Використовуючи спеціальне обладнання для склеювання ПВХ плівок, зваріть стокові шви і додатково закладіть їх герметиком.
 6. На останньому етапі ПВХ плівку треба з’єднати з монтажним профілем на бортику басейну.

Бассейн из ПВХ своими рукамиМонтаж на бортах

Як виконується ця робота, можна побачити у відеоролику нижче:

Залишилося тільки заповнити басейн водою і перевірити нове покриття. Тепер ваш басейн готовий для повноцінного використання. Для виконання роботи вам потрібні наступні інструменти:

 • перфоратор;
 • гострий ніж;
 • герметик;
 • обладнання для склеювання ПВХ плівки;
 • силіконовий ролик;
 • куточок;
 • сама ПВХ плівка.

Каркасний басейн з плівки ПВХ

Бассейн из ПВХ своими рукамиКаркасний басейн

Якщо у вас немає можливості і місця, щоб побудувати котлованный басейн, ви можете зробити каркасний басейн з ПВХ, який буде встановлений на землі. Ми розглянемо саморобний басейн з дерева та ПВХ плівки, який матиме розміри 4,5×2 м і висоту стін 1 м. Його можна зробити за день.

 1. Щоб встановити незаглиблений басейн, важливо забезпечити наявність рівною і стабільною поверхні. Виберіть ідеальне місце, щоб не проводити трудомісткі земляні роботи.
 2. Підготуйте місце, знявши з нього верхній родючий шар грунту, прибравши коріння і непотрібні рослини. Поверхня повинна бути чистою, без камінчиків і виступаючих твердих частинок.
 3. Після цього зробіть піщану подушку, яка вирівняє ділянку. Шар піску повинен складати 5-10 див. Щоб спростити завдання по вирівнюванню, встановіть за рівнем маяки, в якості яких буде служити CD–профіль і розтягуйте пісок, щоб отримати рівну поверхню.
 4. Тепер треба зібрати каркас майбутнього басейну. Його можна зробити з дерев’яного бруса, переріз якого 100×50 мм, полуобрезной і необрізної дошки 25 мм завтовшки. Пиломатеріали слід очистити від кори і обробити антисептиком. Для цієї роботи найкраще підійде суха деревина у крайньому випадку підсушена.
 5. Щоб зробити каркас, виконайте розмітку кутів конструкції. Перевірте всі розміри, щоб все було однаково і рівно. Після чого треба зробити свердловини, вручну лопатами або буром, глибиною приблизно 50 див. Щоб підсилити конструкцію, по довгих сторонах додатково встановлюють дві стійки, а між короткими – по 1.
 6. Вертикально встановіть стовпи, в ролі яких будуть дерев’яні бруси. Щоб забезпечити гідроізоляцію, частина, яка буде в землі, покривають розплавленим бітумом. Простір в ямі засипають щебенем і добре утрамбовують.
 7. Після того як всі стовпи надійно зафіксовані і вирівняні, вони обв’язуються дошками.
 8. Так як на опорні стовпи буде припадати все тиск товщі води, їх необхідно додатково зміцнити укосинами.
 9. Коли каркас готовий, слід зробити сходи. Її можна купити в магазині.
 10. Бассейн из ПВХ своими рукамиСпочатку треба спаяти Тепер басейн обшивають ПВХ полотном. Але для початку його потрібно зварити. Розкроювання і паяння плівки проводять на рівній поверхні в просторому приміщенні. Важливо бути обережним, щоб не пошкодити матеріал. Отже, візьміть зварювання і виберіть температуру, допустиму для купленого вами матеріалу. Розкроїте матеріал і укладіть його з нахлестом в 2-3 див. Розігрівайте плівку на стику до невеликого плавлення, щоб матеріал розм’як, і щільно притискайте його силіконовим валиком вздовж лінії, склеюючи плівку між собою.
 11. Стежте за якістю шва, адже це слабка ланка басейну, яке повинно бути надійним і герметичним. Для кращого ефекту закладіть шов герметиком. Щоб не зіпсувати полотно, ви можете потренуватися на шматках плівки, щоб вивірити температуру, швидкість руху і набити руку.
 12. Обробка краю полотна Коли все готово, по периметру зверху загніть плівку на 5-7 см і знову проварити. Тепер у цьому бортику потрібно зробити отвори з кроком 50 см і вмонтувати в них металеві кільця (люверси) за допомогою спеціального преса або розвальцьовування. Через ці отвори полотно басейну буде кріпитися до каркаса мотузками або саморізами.
 13. Нарешті, треба з’єднати полотно з каркасом. Фіксувати плівку до дерева краще саморізами з прессшайбой 35 мм і додатковими великими шайбами, які більше, ніж пророблені отвори в полотні. Важливо, щоб кріпильні елементи були оцинковані. Добре натягуйте полотно і виконуйте всі роботи акуратно.

Бассейн из ПВХ своими рукамиДерев’яний каркасний з ПВХ

На цьому все, залишається тільки перевірити герметичність вашого нового басейну, наповнивши його водою. Зробити такий басейн можна швидко і недорого, зате користі від нього буде багато.

Відео

Щоб спростити собі завдання, можна використовувати в якості каркаса дерев’яні піддони:

Читайте також:

Як зробити басейн у бані

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code