Басейн у лазні своїми руками

Хто не любить паритися в лазні? Особливо якщо після парильні можна поринути в прохолодний басейн, який дає бадьорість і освіжає розпарене тіло. Якщо у вас є лазня, але вона без басейну, ви можете зробити його самостійно. Зробити басейн у лазні своїми руками цілком реально. У цій статті ми розповімо про технології, тонкощі і багатьох нюансах будівництва басейну.

Який вибрати басейн

Бассейн в бане своими рукамиКвадратний басейн

Для початку потрібно визначитися, який басейн вам потрібен, так як вони можуть відрізнятися один від одного. І справа не тільки в їх розмірах, але і в конструктивних особливостях. Слід знати, що басейни можна розділити на 3 види:

  1. Стаціонарні басейни. Їх називають самими довговічними і надійними. Такі конструкції можуть бути спочатку передбачені при будівництві лазні або зроблені пізніше. Основою для них служить залізобетонна чаша, яка встановлюється на фундамент в заздалегідь вириту яму. Такі басейни можуть бути будь-якої глибини і габаритів. Їх поділяють на наземні та заглиблені типи.
  2. Збірні басейни. Їх можна назвати мобільними перегородками. Це знахідка для часто переїжджають людей або для тих, кому басейн потрібен періодично. Він легко демонтується і встановлюється в іншому місці. Це головне достоїнство даного типу. Якщо у вашій лазні басейн не був запланований, його можна легко встановити. Більше того, економія простору ще один плюс таких басейнів.
  3. СПА басейни. Плавати в таких гідромасажних басейнах вам не вдасться. Цей резервуар з водою використовується тільки для спеціальних процедур. Все що потрібно від вас – купити його і встановити в потрібне місце.

Бассейн в бане своими рукамиСПА басейн

Якщо у вашому будинку місце зовсім обмежена, то вам підійде міні-басейн – це різні бочки і купелі. Такі невеликі ємності можуть бути виготовлені з дерева, пластику або акрилу.

Коли ви визначилися з вибором, можна приступати безпосередньо до робіт. У цій статті ми не будемо розглядати розбірні басейни і СПА конструкції, так як їх установка досить проста і робиться згідно інструкції. Далі ви детально дізнаєтеся, як зробити стаціонарний басейн і що для цього потрібно.

Визначаємося з місцем

Бассейн в бане своими рукамиБасейн з цегли біля лазні

Важливим етапом будівництва вашого басейну є вибір місця. Вам необхідно вирішити, де він буде розміщений: всередині приміщення чи за його межами. Все це буде впливати на розмір майбутньої конструкції і на те, коли він буде використовуватися круглий рік або тільки в теплий період.

Потрібно врахувати, як близько розташовані грунтові води. Відстань від дна басейну до грунтових вод не повинно бути менше 1 м. Більше того, стіни лазні і басейну не повинні стикатися. В іншому випадку вода буде чинити тиск на стіни, внаслідок чого можуть утворюватися тріщини. Зверніть увагу, що навіть невеликий резервуар може вміщуватися близько 10 тонн води. Тому важливо залишати зазор між стінами, який засипається піском.

Якщо ж ви вирішили будувати зовні, кращим варіантом буде установка фундаменту під басейном. Тоді вам не треба боятися ґрунтових вод.

Проектування майбутнього резервуара

Бассейн в бане своими рукамиПроект лазні з басейном

Будь-будівельник знає, що без докладного проекту будувати нічого не можна. Тому вам потрібно все детально спланувати враховуючи:

  • розміри басейну;
  • його форму;
  • проведення та відведення води;
  • гідроізоляцію;
  • дизайн;
  • вартість.

Розмір і форма чаші відіграє важливу роль, так як ці показники значно позначаються на вартості всього будівництва. Чим більше розмір і складніше конфігурація, тим вищими будуть витрати.

Щоб заощадити на будівництві, вибирайте прямокутну конструкцію. В такому випадку витрата матеріалів буде набагато меншим. Круглий або овальний басейн обійдеться вам набагато дорожче, але виглядати він буде привабливішим.

Земляні роботи

Бассейн в бане своими рукамиКопка котловану екскаватором

Після всіх підготовчих робіт можна приступати безпосередньо до вирішення завдання по влаштуванню лазні на своїй ділянці. Першим ділом вам потрібно вирити котлован під басейн, відштовхуючись від його розміру. Сам котлован повинен бути більше по ширині і довжині басейну на 50 см, а його глибина – на 35-45 див. Для зручності на землі можна зробити розмітку басейну, згідно з планом. Немає нічого складного, досить використовувати кілочки з натягнутою мотузкою по периметру.

Після цього потрібно вирити котлован. Якщо басейн буде всередині приміщення чи немає під’їзду для екскаватора, то доведеться копати вручну. Дно робиться з невеликим ухилом в одну сторону, де буде розташовуватися зливний патрубок труби. Його потрібно встановити заздалегідь. Тут же встановіть трубу від зливу до каналізації або дренажної ями з необхідним ухилом. Після чого на дно котловану насипте, розрівняйте і ущільніть пісок шаром в 4-5 див. Другий шар – дрібний щебінь в 10 див. Його теж потрібно утрамбувати. Ця подушка буде підставою для заливки бетону.

Бассейн в бане своими рукамиПриготування бетону в побутових умовах

Тепер вам потрібно залити підготовлену основу бетоном шаром в 10 см Після цього зробіть армуючу сітку на поверхні і знову залийте все бетоном в 10 див. Завдяки такій технології ви зможете забезпечити довговічність, міцність і надійність дна басейну.

Бетон повинен мати високу якість і вбирати мінімум вологи. Рекомендуємо використовувати бетон марки W-8, він володіє необхідною щільністю по структурі і мінімальної поглинанням.

Бетонування чаші

Бассейн в бане своими руками

Чекати поки підставу з бетону висохне не потрібно, щоб надійність конструкції не знизилася. Тому заливати стіни потрібно одночасно з бетонуванням дна басейну. Коли дно залито, встановіть опалубку і закріпіть її. Після чого помістіть арматурну сітку та забетонируйте стіни. Щоб між стіною і дном не утворювалися шви, бетон потрібно штикувати. Тільки так конструкцію басейну можна зробити монолітною.

Важливо залити стіни за один раз, щоб вони були надійні і не тріскалися в майбутньому, тому заздалегідь підготувати необхідну кількість бетону.

Після заливки стін, бетон відразу ж необхідно ущільнити, вигнавши з нього пухирці повітря. Результат буде набагато краще, якщо використовувати вібратор для бетону. Після чого всю поверхню потрібно вирівняти. Через деякий час нудно зняти опалубку. Коли це можна зробити, ви дізнаєтеся з таблиці:

Бассейн в бане своими рукамиКоли знімати опалубку з фундаменту

Протягом цього часу кожен день поверхня рекомендуємо трохи зволожувати, щоб уникнути появи тріщин, які утворюються при усиханні бетону.

Штукатурка стін

Бассейн в бане своими руками

Як тільки висохне, необхідно виконати оштукатурювання поверхні цементно-піщаним розчином. Його товщина повинна бути 2-3 см Оскільки справа стосується басейну, де постійно перебуватиме вода, краще користуватися водостійкими складами з латексом. Тоді штукатурка буде міцно і довго триматися, а завдяки добавкам вона буде набагато еластичніші і придбає кращу водостійкість.

Важливим етапом є гідроізоляція, так як мова йде про воду. Самий економічний і швидкий варіант – використання плівки з ПВХ. Вона застеляється на всю поверхню чаші басейну. Дорожче і надійніше буде варіант, коли бетонну чашу зсередини покривають спеціальним гідроізоляційним матеріалом. Це може бути «Осмосил», який потрібно нанести в два шари на попередньо зволожену поверхню. Після чого завершальним шаром буде спеціальний клейовий склад, в який входить латекс. Такий клей здатний тримати навіть скло.

Облицювальні роботи

Бассейн в бане своими рукамиОблицювання басейну

Тепер наша лазня з басейном, який вже майже готовий. Залишилося тільки виконати облицювальні роботи, щоб облагородити його. Це останній з етапів робіт. Облицювальні матеріали представлені у великому асортименті. Вам потрібно визначитися не тільки з вибором матеріалу для робіт, але і за кольором. Найбільш популярними облицювальними матеріалами, які використовують для басейнів, є мозаїка, плитка ПВХ плівка.

Бассейн в бане своими рукамиОблицювання керамічною плиткою

Плитка. Для оздоблення басейнів в лазнях і саунах використовують спеціальну плитку, зроблену з порцеляни. Головним її перевагою є щільність, яка набагато вище, ніж у керамічної плитки, і вона вбирає воду набагато менше. Перед тим як купувати плитку, важливо врахувати її показник вологопоглинання – він не повинен перевищувати 3%.

Керамічна плитка для такої мети не підійде, через те, що вона добре вбирає вологу. В результаті такої басейн буде розсадником для бактерій і цвілі. Тому якщо ваш вибір припав на плитку, використовуйте тільки порцелянові вироби. Завдяки спеціальній технології виготовлення, вона є стійкої до високих температур, водостійкою, міцною і протиковзкою. Єдиний недолік такого матеріалу – його вартість. Ви можете вибрати будь-якого розміру і колірної гами.

Бассейн в бане своими рукамиБасейн оздоблений мозаїкою

Мозаїка. Найпопулярніший варіант в облицюванні басейнів, і не дарма, так як він є кращим. Мозаїка має відмінну вологостійкість, щільність і міцність. Вона непориста і має високу зносостійкість. А завдяки маленькому розміру плитки, від 1×1 до 5×5 см, ви можете оформити свій басейн різними орнаментами, візерунками та малюнками. Більш того, викладати мозаїку можна на поверхню з різними нерівностями. Але не думайте, що якщо ваш басейн великий, то ви просто втомитеся викладати кожну плиточку вручну. Мозаїка продається готовими листами, плиточки якої з’єднані сіткою. Але ціна на мозаїку теж висока.

Бассейн в бане своими рукамиОблицювання басейну ПВХ

Плівка ПВХ. Найдешевший варіант облицювання басейну. Її товщина може становити 1-1,5 мм. Вона має відмінні гідроізоляційні характеристики і складається з 3 шарів. Між 3 і 2 шаром знаходиться міцна синтетична сітка. Плівка не піддається хімічним або природних впливів, її легко мити. Зверху є шорсткий шар, який дуже стійкий до різних мікроорганізмів. Ціна такої плівки в 2 або 3 рази дешевше мозаїки і плитки.

Після того як ви вибрали матеріал, залишається виконати облицювання і встановити сходи в басейн. Тепер ви знаєте, як побудувати власний басейн і з упевненістю можете приступати до виконання робіт. Залишається тільки насолоджуватися прохолодною водичкою після гарячої ванни. До речі, було встановлено, що якщо зануриться в холодну воду після гарного прогріву на 3-5 хвилин, в кров викидається велика кількість ендорфінів. Завдяки цьому знімається стрес, хронічна втома, відбувається зміцнення імунітету і омолодження організму. Бажаємо вам міцного здоров’я!

Відео

У цьому відео розповідається про десять основних помилок, які часто допускаються при будівництві басейну:

Фото

Бассейн в бане своими рукамиРосійська лазня з басейном

Бассейн в бане своими рукамиЗовнішній басейн

Бассейн в бане своими рукамиДва басейни під одним дахом

Бассейн в бане своими рукамиБасейн біля лазні

Бассейн в бане своими рукамиБасейн усередині лазні

Бассейн в бане своими рукамиБасейн у бані 1×2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code