Альтанка з профільної труби своїми руками

Заміські володіння давно перестали використовуватися за своїм прямим призначенням, а саме для вирощування різних культур у літній період. В даний час все більше число власників земельних ділянок прагнуть зробити дачну ділянку місцем відпочинку та релаксації, куди після трудових буднів з властивою їм міською суєтою вони зможуть приїхати, побути в тиші і просто розслабитися. Для цих цілей нерідко будуються комфортні альтанки, оскільки їх зведення не вимагає великих фінансових вкладень і спеціальних будівельних навичок.

Разом з тим одним з поширених і бюджетних матеріалів, використовуваних при зведенні цієї конструкції, є металевий профіль. У статті ми розповімо, як правильно зробити альтанку з профільної труби своїми руками, покажемо схеми, креслення, фото і відео інструкції, а також розберемося з низкою важливих особливостей комплектуючих матеріалів і особливостями монтажу.

Специфіка профілю

Беседка из профильной трубы своими рукамиСпецифіка профілю і переваги альтанок з нього

Споруда, виконане з використанням профілю виглядає досить оригінально. Зробити таку споруду можна в найкоротші терміни. Головна умова – наявність досвіду роботи зі зварювальним обладнанням.

Вихідний матеріал, з якого виготовляється каркас альтанки, являє собою труби, в більшості випадків зустрічаються з прямокутним або квадратним перетином, виконані з вуглецевої і низьколегованої сталі.

Сировина характеризується достатньою міцністю, багатосторонньої стійкістю до згубних впливів і практичністю.

Беседка из профильной трубы своими рукамиПрофільна труба для альтанки

Профільні труби, взяті за основу альтанки, наділяють будівництво рядом позитивних характеристик. Основними з них є:

 • малий питома вага конструкції (виключає підготовку потужного підстави);
 • тривалий період експлуатації;
 • прийнятна вартість матеріалу;
 • вогнетривкість;
 • відсутність необхідності проведення періодичного ремонту.

Підготовка

Беседка из профильной трубы своими руками

Приступаючи до виготовлення альтанки, варто завчасно визначитися з типом конструкції, скласти креслення, підготувати необхідний інструмент і матеріали. У величезній різноманітності використовуваних форм альтанка з профільних труб буває наступних видів: прямокутна, квадратна, шестригранная та ін.

У разі відсутності досвіду в будівництві альтанок слід вибирати класичні варіанти – квадратний або прямокутний, оскільки вони більш прості у плануванні та подальшому монтажі.

Наступним етапом йде підбір використовуваних матеріалів. Для виготовлення практичною і недорогий альтанки потрібно підготувати наступні матеріали:

 • металевий профіль;
 • полікарбонат;
 • цемент або бетон;
 • фурнітура;
 • антикорозійна алкідна грунтовка або фарба.

Беседка из профильной трубы своими рукамиКреслення альтанки

Закінчивши з попередніми пунктами, приступаємо до розгляду питання, як зробити ескіз. План можна скласти як самостійно, так і звернувшись за допомогою до фахівців. Для більшої наочності можна використовувати прикладений креслення, підігнавши його під потрібні розміри.

До виготовлення креслення необхідно поставитися з особливою увагою, оскільки від точності проведених розрахунків залежить кількість використовуваного матеріалу, естетичність і тривалість служби альтанки.

Завершальний захід – підготовка інструменту:

 • дриль з набором свердел для роботи по металу;
 • болгарка або кутова шліфмашина;
 • зварювальне обладнання;
 • швеллерные балки;
 • штикова лопата;
 • саморізи по металу і термошайби в колір оздоблювального матеріалу.

Вибір місця та обладнання майданчика

Беседка из профильной трубы своими руками

Приступаємо до визначення найкращого місця розташування на прибудинковій території. У разі наявності водойми – є сенс розташувати альтанку на верхній кромці берега. Споруда повинна знаходитися на добре проглядається ділянці, оскільки є окрасою всього ландшафтного дизайну.

Закінчивши з вибором місця, приступаємо до підготовки майданчика. Для цього згідно зі складеним планом потрібно зняти дерен з ґрунту по її периметру і нанести розмічальні лінії. Далі викопуємо поглиблення за кількістю опорних стовпів глибиною 50-60 див.

В якості стійок дуже часто використовують профіль з довжиною, що враховує проміжок труби в підготовленої ями. Оптимальні значення перерізу майбутнього опорного елемента варіюються від 80×80 мм з товщиною стінок від 2,5–3 мм. Для додання більшої стійкості незайвим буде до опор наварити п’яти.

Будівництво фундаменту

Беседка из профильной трубы своими руками

Для зведення альтанки раціональніше всього використовувати пальовий або стовпчастий тип фундаменту. Закінчивши з кнопкою ям, приступаємо до установки опорних стійок і утрамбування місця зіткнення з грунтом. Для реалізації цієї мети необхідно поглиблення засипати колотим цеглою або невеликими камінням, після чого залити цементно-піщаною сумішшю або бетоном і вирівняти за будівельним рівнем.

Металева обв’язка

Беседка из профильной трубы своими руками

Металева обв’язка включає в себе виготовлення металевого каркасу, який спирається на опори і є згодом підставою для усієї конструкції. Він повинен бути обладнаний і розміщений на оптимальній висоті таким чином, щоб у подальшому людині при вході і виході не довелося робити зайві дії з подолання цього елемента альтанки.

Зведення стінок і обладнання даху

Беседка из профильной трубы своими руками

Обшивка конструкції передбачає використання полімерних матеріалів. Листи кріпляться за допомогою саморізів або болтів до кроквяній системі. Крокви виконуються з аналогічною представленої вище профільної труби. Спираючись на опори, балки сходяться в центрі конструкції під кутом 10-15°. Далі з допомогою тонкого металевого профілю здійснюємо обрешітку з кроком 35-40 см – це дозволить істотно знизити парусність полікарбонату і не дозволить листами надміру прогинатися, розхитуючи місця з’єднання.

Не маючи досвіду у виготовленні даху, акцент варто зробити на класичній двосхилим конструкції з трикутною формою. Якщо довжина крокв перевищує значення 150 см, то до них, незайвим буде наварити додаткові розпірки і центральну балку.

Прикраса бічних частин конструкції

Беседка из профильной трубы своими руками

Для оформлення стін конструкції підійдуть геометричні або химерної форми фігури з металевих прутів. Можна використовувати і дерев’яну обрешітку в поєднанні з живими квітами або лозами винограду, що в’ється від підстави до даху. Якщо своєчасно фарбувати дерев’яні і металеві елементи альтанки, то вона прослужить вам багато років.

Деревину зазвичай покривають антисептиком і лаком, які можна наносити як до процесу монтажу, так і після. Що стосується металевих елементів, то в цьому випадку варто враховувати, що обробку поверхні проводять по завершенні всіх робіт, оскільки пофарбовані складові частини досить складно зварити один з одним.

Беседка из профильной трубы своими рукамиКрасиво оформлена альтанка

На закінчення хотілося б відзначити, що успіх будь-якого будівництва лежить в чіткому дотриманні інструкції, правильності складеного креслення і точності зроблених вимірів. Альтанка, виконана з використанням профільних труб, буде довгий час не тільки радувати своїм чудовим зовнішнім виглядом господаря та його гостей, але і стане місцем, де можна розслабитися, забувши про міську метушню.

Відео

Про те, як зробити альтанку з профільної труби і полікарбонату, ви можете дізнатися, переглянувши відео:

Схеми і креслення

За схемою зробити альтанку простіше. Пропонуємо вам вибрати підходящий варіант конструкції:

Беседка из профильной трубы своими рукамиАльтанка з профільної труби

Беседка из профильной трубы своими рукамиТипова альтанка з профільної труби

Беседка из профильной трубы своими рукамиСхема конструкції — вид зверху

Беседка из профильной трубы своими рукамиСхема альтанки з профільної труби

Беседка из профильной трубы своими рукамиПлан альтанки

Беседка из профильной трубы своими рукамиКреслення покрівлі

Беседка из профильной трубы своими рукамиКреслення альтанки з труби

Беседка из профильной трубы своими рукамиСхема альтанки

Беседка из профильной трубы своими рукамиКреслення навісу

Фото

Беседка из профильной трубы своими рукамиЗасклена конструкція

Беседка из профильной трубы своими рукамиШестикутна альтанка з профільної труби

Беседка из профильной трубы своими рукамиПрямокутної форми

Беседка из профильной трубы своими рукамиНевелика альтанка з профілю

Беседка из профильной трубы своими рукамиГарне оформлення

Беседка из профильной трубы своими рукамиКаркас для альтанки

Беседка из профильной трубы своими рукамиСімейна альтанка

Беседка из профильной трубы своими рукамиЗ елементами ковки

Беседка из профильной трубы своими рукамиЗ двосхилим дахом

Беседка из профильной трубы своими рукамиНакрита ондуліном

Беседка из профильной трубы своими рукамиЗ профільної труби з чотирисхилим дахом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code