Альтанка з металу своїми руками

Металева альтанка являє собою довговічну і надійну конструкцію, яка, за умови правильного облаштування, конструювання і планування буде прекрасним доповненням дачної ділянки. Сьогодні розроблено велику кількість типів і форм конструкцій альтанки з металу. Тому знайти підходящий для вас варіант буде проблематично. Хоча ринок пропонує готові конструкції альтанок, пам’ятайте про те, що виконана альтанка з металу своїми руками дозволить не тільки заощадити сімейний бюджет, але і порадіти плодами своїх рук. Пропонуємо вам вивчити керівництво по зведенню альтанки.

Види і способи складання

Беседка из металла своими руками

Альтанку можна спорудити різних форм – прямокутна, квадратна, шестикутна, восьмигранна, кругла. Крім цього, встановлювати альтанку з металу можна двома способами:

  1. Труби бетонуються в землю. Після затвердіння бетону, до стійок приварюється вся конструкція альтанки. На деякій відстані від землі виготовляється нижня обв’язка, на яку укладається настил. Також можна на основу викласти тротуарну плитку або забетонувати майданчик. Для такої альтанки не потрібен фундамент.
  2. Виготовляється мелкозаглубленний стрічковий або стовпчастий фундамент. Сам каркас альтанки виготовляється окремо. Встановлюється він на вже готовий фундамент і закріплюється анкерами.

Яка з цих технологій практичніше? Якщо говорити про надійність і якість кріплення, то перший варіант практичним, так як стійки надійно зафіксовані в бетоні до того ж цей варіант дешевше. Відпадає необхідність виготовляти фундамент. Але, з іншого боку, цей варіант більше підходить тільки для літнього періоду. Без підлоги взимку ніяк не обійтися, тому другий варіант краще, так як є можливість спорудити закриту металеву альтанку.

Методи з’єднання

Беседка из металла своими руками

Переважно металеві вироби збираються за допомогою зварювання. Цей метод монтажу надійний і швидкий. Однак, якщо знадобиться споруджувати розбірну альтанку, то окремі її модулі з’єднуються болтами. Зазвичай такі альтанки накриваються тентом або виготовляється легка покрівля. Всі елементи конструкції – перила, покрівля і стояки збираються дуже швидко. Перевага такої альтанки в тому, що для її зберігання не потрібно багато місця.

З якого металу зробити

Беседка из металла своими руками

У більшості випадків металеві альтанки виготовляються з профільної труби. Товщина її стінки повинна бути не менше 2 мм, але і не занадто товстою. Якщо планується застосовувати круглі труби, то стінка повинна труби повинна бути аналогічною. На відміну від профільної, круглі труби коштують дешевше. Але при роботі з ними потрібно наявність навичок, так як необхідна достатньо висока кваліфікація зварника обварювати круглі труби красивим і міцним швом.

Хоча переважно застосовуються сталеві труби, нерідко, особливо для розбірних конструкцій альтанок використовується алюмінієвий профіль. В результаті альтанка вийде набагато легше, але за собівартістю дорожче.

Пропонуємо ознайомитися з процесом виготовлення металевої альтанки з профільної труби.

Розрахунок матеріалу і розмір альтанки

Беседка из металла своими руками

Перш за все необхідно зробити закупівлі матеріалу. Для стійок альтанки потрібні наступні профільні труби:

  • 50×50 мм якщо на покрівлю буде укладатися шифер, бітумна черепиця, металочерепиця або профлист;
  • 75×75 мм якщо на покрівлю буде укладатися черепиця або шифер.

Для перемичок можна більш тонкий профіль: 50×50 мм– максимум, мінімум – 20×30 мм. Якщо планується споруджувати велику альтанку, то відповідно переріз профілю краще узяти великим і навпаки. Також враховуйте вага матеріалу, яким буде обшивати каркас альтанки.

Щоб зробити квадратну металеву альтанку, з розміром 3000×3000 мм з висотою стійок 2200 мм потрібно такий набір матеріалу:

  • труби для обв’язки 12 м – 50×50×2 мм;
  • профільна труба для перемичок в такому найменування: 30 м – 40×20×2 мм, 6 м – 20×20×2 мм і 14 м – 40×40×2 мм.
  • металеві смужки 2 м 20×4 мм.

Покрокова інструкція: розмітка і монтаж стовпів

Беседка из металла своими руками

З поверхні ґрунту на місці будівництва знімаєте родючий шар грунту. Якщо з ділянки добре йде вода, то котлован засипають піском та ґрунтом, бажано без змісту рослинності. Якщо грунт переважно глинистий, то засипається також глина, щоб була вилучена.

Далі виготовляється яма для установки труб глибиною до 90 див. В неї встановлюєте трубу, засипати щебенем великої фракції або будівельним сміттям. Після цього вирівнюєте стовпи опори по вертикалі. У рівному становищі їх слід зафіксувати і після приступати до бетонування.

Якщо для бетонування використовується цемент М400, то пісок додається у вимірі 3-4 частини. При цьому бетон повинен бути рідким, щоб заповнити всю яму, засипану щебенем.

Беседка из металла своими рукамиСхема альтанки

Для роботи з металом дуже зручно використовувати рівень або висок з магнітом. Встановлюєте предмет вимірювання в потрібному місці і без особливих проблем виставляєте стовп опори за рівнем.

Інший варіант виготовлення фундаменту полягає в монтажі блоків, на які буде встановлюватися альтанка. При такому виконанні споруда буде піднесено до рівня грунту. Блоки встановлюються обов’язково по кутах і в шаховому порядку в середині. Це запобіжить провисання труби. При ребрі 50 мм 3 м труби без опори провисне. Блоки виставляються в один рівень по горизонталі. Для цього по кутах можна вбити кілочки і натягніть між ними мотузку.

Всієї цієї мороки з встановленням опор можна уникнути, якщо просто в грунт забетонувати стовпи опори. Але в такому разі нижню обв’язку необхідно приварити по рівню.

Стійки і нижня обв’язка

Беседка из металла своими руками

Коли блоки установленыпо периметру укладаються відповідні труби. Для нижньої обв’язки достатньо труби 50×50 мм, але можна і більше. При цьому обов’язково перевірте рівень горизонталі труб. У кутах труби зварюєте. Після цього для встановлення підлоги з дощок привариваете перемички з труби перерізу 40×20 мм.

Беседка из металла своими рукамиЗварювальні роботи

Всі труби слід покрити грунтовкою. Особливо ретельно обробіть місця зварювання.

Щоб в альтанці можна було спокійно стояти на весь зріст, стійки виготовляються висотою в 2200 мм. Щоб стійки мали необхідну жорсткість і надійно стояли слід приварити монтажні укосини з металевої смуги, як це показано на ілюстрації.

Беседка из металла своими рукамиМонтажні укосини

Встановивши стійку за рівнем, струбцинами затискаєте укосини і привариваете їх зварюванням. Також обвариваете трубу біля основи.

Перила і верхня обв’язка

Беседка из металла своими руками

У нашій альтанці висота перил буде дорівнює 900 мм. Можна зробити конструкцію і без перил – це не принципово, наприклад, суцільно зашивши полікарбонатом. Для середньої обв’язки (для перил) і верхній використовується труба перетином 40×20 мм. Щоб жорсткість між нижньою обв’язкою і поручнями була достатньою вертикальні стійки можна приварити 950 мм з такої ж труби.

Виготовляємо дах

Беседка из металла своими руками

У нашому випадку дах альтанки буде накриватись бітумною черепицею. Для цього кроквяна конструкція виготовляється з деревини. Для каркаса використовується брус 75×40 мм. Для обрешітки під черепицю можна використовувати вагонку. Для більш презентабельного вигляду знизу вагонку можна замінити вологостійкою фанерою.

У відкритий торець профільної труби на стійці забиваєте шматок деревини глибиною не менш ніж на 100 мм Зверху повинен залишитися стирчати відрізок до 70 мм. До цих пробок будемо здійснюватися кріплення крокв. Тому пробки можна підрізати під корінь і на необхідний кут.

Інший варіант кріплення крокв полягає в приварювання до стійок опори металевого куточка під заданий кут покрівлі. На куточку просвердлюється отвір, через яке буде закріплюватися брус кроквяної системи.

Крокви вирізаються у кількості 4 шт. по 2,5 м. Всі крокви з’єднуються в одній точці нагорі. Їх можна збити цвяхами або саморізами. При цьому простежте за рогом, для цього торці бруса підрізають під кут. Для кращої надійності, крокви між собою можна з’єднати нержавіючим куточком.

Беседка из металла своими рукамиЗаключні роботи

Перед установкою крокв, обробіть їх антисептиком від гниття. Також їх можна обробити морилкою і покрити лаком чи пофарбувати у будь який колір. Це значно спростить роботу, оскільки не потрібно буде все це виконувати на висоті.

По центру верхньої обв’язки закріплюєте поперечний брус. Від нього перпендикулярно встановлюєте стійку у напрямку до верхньої обв’язки крокв. Це дозволить значно посилити конструкцію покрівлі. Після установки і фіксації крокв, можна виготовляти решетування, а зверху настилається фанера або вагонка. Останнім штрихом в облаштуванні покрівлі буде настил бітумної черепиці. Її укладання виконується знизу вверх, а прибивають невеликими цвяхами.

Заключна обробка

Беседка из металла своими руками

На останньому етапі проводиться настил підлоги з дошки 70×40 мм. Між дошкою необхідні невеликі щілини, що дозволить деревині розбухати при зміні вологості. Враховуючи це, статеву дошку використовувати для настилу в альтанку не рекомендується. Що стосується боковин альтанки, то для її обробки можна використовувати різноманітні варіанти. Наприклад, приварити елементи кування, перила закрити полікарбонатом і т. п.

Отже, ми дізналися про те, як зробити альтанку з металу з використанням профільної труби. Якщо ви маєте власний досвід у виконанні таких робіт, то залишайте коментарі в кінці цієї статті. Також вам можуть допомогти надані креслення. Відштовхуючись від них, ви зможете спроектувати свою альтанку з металу.

Відео

Додаткові інструкції з виготовлення металевої альтанки, надані у відео:

Схеми

Ці схеми допоможуть вам спроектувати альтанку на свій розсуд:

Беседка из металла своими рукамиАльтанка для дачі

Беседка из металла своими рукамиВузли зварної альтанки

Беседка из металла своими рукамиВиди фундаменту

Беседка из металла своими рукамиСхема видів стрічкових фундаментів для альтанки

Беседка из металла своими рукамиСтандартна металева альтанка

Беседка из металла своими рукамиСхема даху

Беседка из металла своими рукамиСхема ковані альтанки

Беседка из металла своими рукамиКреслення альтанки з дротяним навісом

Беседка из металла своими рукамиКонструкція металевої альтанки

Фото

Беседка из металла своими рукамиЗакрита шестигранна металева альтанка

Беседка из металла своими рукамиЗбірна металева альтанка з просторовими стійками

Беседка из металла своими рукамиВідкрита альтанка куполоподібна

Беседка из металла своими рукамиВідкрита альтанка

Беседка из металла своими рукамиОкругла відкритого типу

Беседка из металла своими рукамиЗбірна альтанка з тентом

Беседка из металла своими рукамиМеталевий дах, обшита ОСО плитою

Беседка из металла своими рукамиАльтанка з металу в парку

Беседка из металла своими рукамиМеталева альтанка з мангалом

Беседка из металла своими рукамиАльтанка, що примикає до будинку

Беседка из металла своими рукамиАльтанка круглої форми

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code