Альтанка з цегли своїми руками

У наш час люди купують дачі часто не тільки для того, щоб вирощувати там овочі та фрукти, а щоб можна було відпочити на лоні природи, посидіти з кращими друзями або родиною. Такі місця, так само як і будинки в приватному секторі в межах міста, допомагають відволіктися від метушні міського життя, помилуватися свіжою зеленню. Проте негода або пекуче сонце можуть погіршити відпочинок. Якщо на присадибній ділянці зробити альтанку, то в ній можна буде затишно провести час, причому не тільки влітку, але і в зимовий період.

Задумуючи будівництво, кожен складає свій план того, як саме це будівля буде виглядати. Комусь простіше звести щось недороге і просте, як правило, це будівлі легкого типу, а хтось віддає перевагу споруди з більш міцного матеріалу. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як самостійно побудувати альтанку з цегли.

Початок робіт

Беседка из кирпича своими рукамиПланування розташування альтанки

Спочатку необхідно виконати ряд підготовчих робіт. Після створення проекту, на якому можна буде втілити всі свої бажання щодо альтанки і визначитися з місцем її розташування, можна приступати до самого процесу будівництва. До того як буде споруджуватися фундамент, необхідно розчистити місце під периметр і намітити кути. Потрібно зняти близько 200 мм родючого ґрунту, який можна використовувати в інших цілях.

Важливо визначити місце будівництва виходячи з експлуатаційної функціональності – якщо буде мангал, куди буде йти дим, буде альтанка гармоніювати з навколишнім середовищем та знаходяться поруч будівлями, та інше.

Пристрій фундаменту

Беседка из кирпича своими рукамиКопка траншеї під фундамент

Потім можна приступати до влаштування фундаменту. Враховуючи, що наша споруда буде мати велику вагу, до створення цієї частини будови необхідно поставитися серйозно. Фундамент повинен бути досить міцним, щоб витримати вагу стін і даху, але при цьому його не треба робити таким, ніби на місці альтанки буде стояти одноповерховий будинок. Необхідний точний і правильний розрахунок.

Одна з вимог, що пред’являються до фундаменту – це його стійкість до атмосферних опадів. Для фундаменту можна застосувати будматеріали, не бояться вологи, корозії, а також різних комах – найкраще підійдуть камені, цегла або бетон, що заливається в опалубку. При товщині стіни в 140 мм (товщина цегли, покладеної плиском і штукатурка з обох сторін) ширину фундаменту можна прийняти аналогічною.

Беседка из кирпича своими рукамиПристрій мелкозаглубленного стрічкового фундаменту

Фундамент не повинен бути занадто глибоким, однак цей критерій залежить від грунту, на якому він будується. У глинистому ґрунті досить заглибитися на 20-30 см, а для піску або підстави, де залягання глини або іншого твердого шару, що знаходиться нижче, доведеться зробити більш глибокий фундамент, іноді до півметра. Враховуючи тип ґрунту, необхідно врахувати, чи є на ділянці, де буде зводитися альтанка, грунтові води, і не протікають вони занадто високо до рівня землі.

З роботами по зведенню фундаменту впорається одна людина, при цьому він не обов’язково повинен бути фахівцем з влаштування подібних конструкцій. Правильні пропорції при влаштуванні розчину для кладки фундаменту з цегли або співвідношення речовин в бетоні допоможуть зробити цей фронт робіт правильно, легко і швидко.

Беседка из кирпича своими рукамиЦегляна альтанка з колонами

Тип альтанки і її форма впливатимуть на те, як зробити фундамент. Так, якщо стіни не будуть суцільними, наприклад, будуть огородження лише ззаду і трохи з боків, а спереду встановлені колони, то зводити цілісний замкнутий фундамент не потрібно – він потрібен лише під колони і там, де планується зводити стіни. Якщо планується місце під камін чи барбекю, буде незайвим вибудувати і для цих конструкцій нескладний фундамент. Якщо ж стіни будуть з усіх сторін, то фундамент буде повторювати форму стін. Правильно побудований фундамент – запорука рівних стін.

Кладка стін

Беседка из кирпича своими рукамиКладка стін альтанки

Зведення стін – наступний важливий етап будівництва. Найкращий матеріал, який відрізняється високими показниками міцності і довговічністю – якостями, необхідними для подібного будівництва – це цегла. Притому що для цегляної кладки витрата цементно-піщаної суміші зростає, така стіна зможе простояти десятки років, в ній можна закріплювати цвяхами і дюбеля (щоб повісити полички для посуду або гачки для рушників). Теплопровідність цегли нижче, ніж у піноблоків, що не заважає зберігати в повністю закритій альтанці тепло та сухість

Недоліком цегляної кладки крім високої витрати цементу і піску є велика тривалість роботи, а також наявність навичок каменяра. Звичайно, криво викладену кладку можна вирівняти штукатуркою або різними оздоблювальними матеріалами, але це не варіант. Якщо застосовувати кілька корисних порад, то кладку цегли можна зробити більш-менш рівною, навіть не маючи досвіду і навичок.

Беседка из кирпича своими рукамиРозшивка стін альтанки

Необхідно по краях однієї стіни на всю висоту поставити по маяку квадратного перерізу. Підійдуть бруски невеликих розмірів або металеві профілю CD. Виставивши їх по рівню, щоб їх горизонталі були рівними з усіх боків, можна маяки закріпити. Між ними простягається волосінь, яка сильно натягується за рівнем кладки першого ряду цеглин. Рівність ліски перевіряється за допомогою будівельного рівня.

Перед тим як скористатися рівнем, необхідно перевірити його, не збитий інструмент. Для цього вибирається горизонтальна поверхня і до неї приставляється рівень. Запам’ятовуємо, де знаходиться пухирець, який визначає рівень, після чого інструмент перевертають іншою стороною. Якщо бульбашка у другому випадку, знаходиться в тому ж місці, де і був спочатку, то інструмент робочий, якщо немає – будівельний рівень краще замінити новим, який теж не завадить перевірити перед покупкою.

До початку кладки стін потрібно визначити, які інженерні комунікації підведені до альтанки і прокладені в ній. Так, прокладання каналізації та водопроводу, якщо вони будуть, краще займатися до влаштування фундаменту, краще прокладати електропроводку до штукатурки, щоб потім не робити штроби, а для вентиляції, якщо буде витяжка під барбекю, слід заздалегідь залишити в стіні отвір діаметром трохи більше 110 мм.

Щоб було зручніше робити вищезазначене отвір, можна в стіну закласти шматок каналізаційної труби 110 мм, обкласти його кладкою, а коли цемент застигне, провести всередину труби металеву гофру 100 мм і закріпити її за допомогою цементно-піщаного розчину.

Пристрій даху

Беседка из кирпича своими руками

Тепер поговоримо більш докладно про влаштування даху альтанки. Щоб закріпити кроквяну конструкцію до стін, зручніше за все у них під час кладки закласти металеві стрижні в тих місцях, де планується кріпити крокви. До цих стрежням можна буде приварити скоби, якими і будуть згодом закріплені крокви. Якщо до початку кладки заздалегідь вмонтувати в стіну металеві стовпи, то кріпити крокви можна буде і до них.

Поверх крокв виконують обрешітку – найчастіше для цього використовують дерев’яні рейки товщиною 40 мм, які прибивають до крокв цвяхами. По латах можна кріпити будь-яке покрівельне покриття – азбестоцементні листи, профнастил, металочерепицю та інше. Головне, пам’ятати про те, щоб кожен лист лягав на наступний з нахлестом як мінімум в одну хвилю – щоб через дах не затікала вода після дощу або танення снігу.

Оздоблювальні роботи

Беседка из кирпича своими рукамиВ альтанці залитий бетонний пол

Основний фронт внутрішніх робіт полягає в тому, щоб виконати внутрішні та зовнішні роботи по обробці. До внутрішнім роботам можна віднести стяжку підлоги, штукатурку стін, пристрій стелі, в деяких випадках – монтаж каміна або барбекю (тут все залежить від вибору господаря і типу альтанки – закритого вона типу або відкритого). Необхідні і деякі зовнішні роботи – зовнішнє оздоблення, улаштування відмостки і кріплення водозливів.

Беседка из кирпича своими рукамиМожна укласти тротуарну плитку

Для підлогового покриття в альтанці, яка прослужить довго і буде красивим, можна застосувати звичайну тротуарну плитку. А як зробити вимощення? Для цього підійде конструкція шириною в 50 див. Її рівень повинен бути нижче покриття підлоги, а сама вимощення повинна мати нахил у бік вулиці, щоб по ній могла стікати вода від опадів. Для влаштування вимощення знадобиться зробити опалубку з дощок або металевого квадратного профілю. Товщина вимощення повинна бути не менше 10 см, бажано під нею зробити піщану подушку, з аналогічною товщиною – глина не дасть волозі проникати під фундамент альтанки, і не дасть сиріти стін.

Якщо стіни були збудовані ідеально рівно, то оптимальна товщина штукатурки всередині і зовні стін буде дорівнює 10 мм. Усередині стіни можна поклеїти плитку. Також можна облицювати стіни пластиковими панелями або дерев’яною вагонкою. Зовні стіни шпаклюють і фарбують водоемульсійною фарбою. Якщо планується експлуатація в зимовий час, то варто утеплити стіни листами пінополістиролу товщиною 100 мм, потім нанести армуючу сітку і вирівняти поверхню за допомогою клей-цементу, після чого нанести шпаклівку і покрити водоемульсійною фарбою.

В цілому, побудувати подібну споруду не так вже й складно, якщо дотримуватися всіх вищенаведених порад. Якщо якісь роботи не виходить зробити самому або немає впевненості, що вони будуть виконані правильно – краще звернутися до фахівців. В цьому випадку вартість виконання робіт буде вище, зате і альтанка буде більш міцною, рівною і красивою.

Також читайте:

  • Як самостійно побудувати альтанку.
  • Будівництво дерев’яної альтанки.
  • Виготовлення шестигранною альтанки.
  • Робимо альтанку з полікарбонату.
  • Як зробити альтанку з профільної труби.
  • Пристрій і будівництво альтанки з мангалом.

Відео

Подивіться відео про цегляної альтанки з мангалом:

У цьому відео показано, як виконується кладка цегляних стовпів

Фото

Беседка из кирпича своими рукамиПослідовність будівництва цегляної альтанки

Беседка из кирпича своими рукамиШестикутна цегляна альтанка

Беседка из кирпича своими рукамиШестикутна альтанка з барбекю

Беседка из кирпича своими рукамиПрямокутна альтанка з барбекю

Беседка из кирпича своими рукамиКапітальна альтанка з цегли

Беседка из кирпича своими рукамиАльтанка для дачі з цегли

Беседка из кирпича своими рукамиАльтанка з мангалом і колонами

Беседка из кирпича своими рукамиКапітальна альтанка з барбекю

Беседка из кирпича своими рукамиАльтанка побудована з декоративної цегли

Беседка из кирпича своими рукамиАльтанка на дачі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code